Kosmetyki do makijażu dla dzieci – kiedy i jakie?

0

Dzieci obecnie znacznie szybciej dorastają i zmieniają zainteresowania pod wpływem otaczających je wszędzie reklam oraz promowanego kanonu piękna.Influancerzy, vlogerzy i youtuberzy promują piękny wygląd i kosmetyki do makijażu dla dzieci, nieraz dzieląc się swoimi historiami o tym, że swoją przygodę z makijażem zaczynali w bardzo młodym wieku. To sprawia, że dzieci często chcą iść ich śladami.

W artykule porady na temat:

  • Wieku dzieci, od którego rozpocząć używanie kosmetyków
  • Najlepszych kosmetyków dla dzieci

Kosmetyki do makijażu dla dzieci – kiedy?

Dzieci już we wczesnym wieku wykazują często zainteresowanie modą i kosmetykami, podbierając ulubione kosmetyki z kosmetyczki mamy czy starszej siostry oraz przebierając się w ich ubrania. Ich marzenie to być bardziej dorosłymi, a malowanie się i strojenie zapewnia namiastkę dorosłości, którą widzą u starszych dziewczyn z rodziny, wśród przyjaciół, czy na ekranie telewizji. Nie ma nic złego w takich próbach kosmetycznych, nawet jeśli większość z nich jest dość nieudana w efekcie końcowym.

Pytaniem jest, kiedy wprowadzić na poważniej kosmetyki do makijażu dla dzieci? Nie ma w zasadzie jednej daty, która byłaby najlepsza dla wszystkich – to nie szkoła. Może zdarzyć się, że dziecko w ogóle nie będzie zainteresowane tematyką kosmetyków i nie będzie chciało ich używać przez długi czas. Nie powinno się także zabraniać dzieciom używania kosmetyków, a wręcz przeciwnie pomagać im i uczyć na ten temat. Najwcześniejsza pora na używanie kosmetyków, jakich używają dorośli to w większości przypadków przedział między 13-15 rokiem życia. Najczęściej wtedy wchodzą w grę mascary, pudry, podkłady, korektory – wynika to także z presji rówieśników oraz zmian, zachodzących w organizmie dzieci, które często powodują trądzik. Makijaż ma stanowić w takim przypadku deskę ratunku, dzięki której można zamaskować niedoskonałości.

Jakie kosmetyki dla dzieci są najlepsze?

Kosmetyki dla dzieci, szczególnie tych naprawdę młodych powinny być delikatne i mieć bezpieczny skład. Młoda skóra szybciej się regeneruje, ale jest przy tym wrażliwsza. Kosmetyki do makijażu dla dzieci powinny być hipoalergiczne, nie zawierać alkoholu i mieć możliwie najbardziej naturalny skład, by pielęgnować cerę podczas używania. Najlepiej, gdy sprawdzamy produkty przed ich przekazaniem w ręce dzieci. Można to robić na stronach, jak https://www.wizazsklep.pl/136-kosmetyki-dla-dzieci lub poprzez aplikacje mobilne do sprawdzania składu produktów. Takie poradniki mogą zapobiec przed korzystaniem z wielu bubli, które mogłyby jedynie spowodować alergie i problemy skórne.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź