Ile kosztuje żłobek w Warszawie?

0

Często dzieje się tak, że rodzice muszą wrócić do pracy i nie mają z kim zostawić malucha, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest żłobek. Taka opieka zapewnia dobrą nierzadko wielogodzinną opiekę niemowlakowi, czuwa nad jego bezpieczeństwem i rozwojem. Warszawa może się pochwalić wieloma takimi placówkami, występują tam nie tylko obiekty państwowe, do dyspozycji rodziców są także oferujące niejednokrotnie dużo więcej obiekty prywatne. Takie żłobki w Warszawie charakteryzuje też różny koszt przyjęcia malucha, miesięczny koszt to nierzadko nawet od 1 500zł do nawet 2000zł.

Jak wybrać żłobek w Warszawie, żeby nie przepłacać?

Niejeden odpowiedzialny rodzic chciałby, żeby jego dziecko miało najlepszą opiekę w tym czasie, gdy on jest w pracy. Wybierając placówki opiekuńczo-edukacyjne należy zwrócić uwagę nie tylko na koszty, nierzadko warto wyłożyć nieco więcej i mieć gwarancję, że niemowlę ma najlepszą opiekę. Wiele osób twierdzi, że niemożliwe jest, żeby w Warszawie można było natrafić na żłobek tani i dobry. Tymczasem coraz więcej powstaje w tym mieście takich placówek, które są mniejsze, ale ze znacznie lepszym podejściem do dzieci i ich rozwoju. Warto, szukając takiej placówki, zadbać o to, żeby ceny za dane usługi, posiłki, czy edukację, miały stałe ceny, wpisane w umowę.

Dlaczego żłobek prywatny to często lepsza opcja niż żłobek państwowy?

W Warszawie, choć jest znacznie więcej żłobków państwowych, niż w innych rejonach Polski, to jednak nie są one w stanie przyjąć wszystkich mieszkających w tym mieście i jego okolicach maluchów. Żłobki w Warszawie to coraz częściej żłobki prywatne umieszczane w różnych dzielnicach miasta, najczęściej można je zauważyć na osiedlach nowych, w otoczeniu zieleni, na obszarach bezpiecznych dla dzieci, sprzyjających ich rozwojowi. Wiele rodziców woli wygospodarować comiesięczną kwotę na żłobek niż szukać innych rozwiązań. Do takich kosztów należy zaliczyć wyżywienie, najczęściej posiłki to koszt 14-20zł dziennie, dodatkowe godziny pobytu dziecka w placówce, jest to koszt od 10 do 20 zł za godzinę, dodatkowe zajęcia, ich koszt jest różny uzależniony od tego, czego dotyczy taka edukacja, może ona sięgać od 10 do 30 zł.

Lepsza opieka nad dzieckiem wliczona w cenę

Często ceny za taki pobyt zależą od kilku czynników, przede wszystkim od tego, co dana placówka ma do zaoferowania. Jeśli to nowy obiekt, powstały w nowoczesnej dzielnicy miasta, cena taka z reguły jest nieco wyższa. Lokalizacja obiektu to punkt, który często jest brany pod uwagę. Innowacyjność budynku, dostęp do najlepszych specjalistów, pedagogów, psychologów, opieki medycznej, pielęgniarek, to wszystko może podwyższyć cenę. Duży żłobek w Warszawie przyjmujący dużą liczbę dzieci, często ma większe koszty utrzymania, dlatego czesne za pobyt w takiej placówce również są większe. Gdy rodzic chce obniżyć koszty, korzystnie jeśli wybiera żłobek mniejszy, lokalny, powstały niedaleko miejsca zamieszkania, oferujący dobrą, profesjonalną opiekę, dopasowaną do potrzeb każdego dziecka.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź