Bezpieczne nosidło ergonomiczne – jak wybrać najlepsze nosidło do noszenia dziecka?

0

Jak wybrać bezpieczne nosidło ergonomiczne do noszenia dziecka?

Chcesz zacząć nosić swojego malucha w nosidle? To jeden z najlepszych sposobów noszenia dzieci, ponieważ pozwala na zachowanie dużej swobody samemu rodzicowi. Musisz jednak pamiętać, że aby noszenie dziecka w ten sposób było bezpieczne, powinieneś kupić nosidło ergonomiczne, umożliwiające zachowanie prawidłowej pozycji jego ciała. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego nosidła i znajdź idealny model dla swojego dziecka!

Ergonomiczne nosidło — zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nosideł, to bez wątpienia dzieci powinno nosić się jedynie w nosidle ergonomicznym. Jest to bowiem jedyny typ nosideł, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i wspierają zdrowy rozwój malucha. Są skonstruowane tak, by tworzyć solidne podparcie dla całej sylwetki — od główki, poprzez kręgosłup, aż do nóżek. Co najważniejsze, nosidła ergonomiczne nie tylko podpierają plecy dziecka, ale też dostosowują się do ich kształtu, co umożliwia przybranie odpowiedniej, zdrowej pozycji. Jest to możliwe, ponieważ ich panel nie jest w żaden sposób usztywniony, co pozwala na przyjęcie naturalnej postawy.

Nosiła ergonomiczne wyróżniają się charakterystyczną budową, która umożliwia przybranie tak zwanej pozycji ”M”. To oznacza, że pupa malucha jest niżej niż jego kolana. To z kolei sprawia, że nóżki dziecka nie zwisają swobodnie, tylko są podtrzymane. To niezwykle ważne, ponieważ ma to ogromny wpływ na rozwój stawów biodrowych, a także kręgosłupa.

Bezpieczne nosidło ergonomiczne — jakie powinno mieć cechy?

Nosidełka ergonomiczne są całkowicie bezpieczne dla dzieci. A dzieje się tak, ponieważ zapewnia to ich charakterystyczna budowa. Musisz jednak pamiętać, że w sklepach znajdziesz wiele modeli takich nosidełek i nie wszystkie one będą równie dobre. Bezpieczne nosidełko powinno mieć następujące cechy:

  • Szerokie siedzisko — taki pas w kroku umożliwia dziecku przybranie odpowiedniej pozycji, w której nóżki nie zwisają, a są podtrzymywane. Panel powinien sięgać przynajmniej do połowy długości uda.
  • Panel zakrywający całe plecy — zapewnia to stabilne podparcie na całym odcinku kręgosłupa, wraz z szyją. Dzięki temu ciało jest odciążone i może przyjąć wygodną pozycję.
  • Miękki panel — odcinek podtrzymujący plecy musi być stabilny, ale jednocześnie miękki i elastyczny. To pozwoli na całkowite dostosowanie się tej części do postawy dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka?

Jeśli chcesz kupić idealne i bezpieczne nosidełko ergonomiczne, musisz przy jego wyborze zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim warto zastanowić się, jak wybrać nosidła dla siebie i dziecka. Musisz bowiem pamiętać, że dostosowanie takiego gadżetu do potrzeb i zdrowego rozwoju dziecka to nie wszystko. Bardzo ważne jest także to, by Tobie wygodnie nosiło się w nim malucha. Twój komfort również jest tu niezwykle ważny. Na jakie parametry więc musisz zwrócić uwagę, by wybrać wygodne nosidło?

W tym przypadku największe znaczenie mają wszelkie kwestie związane z regulacją nosidła. Regulowane pasy wyposażone w klamry zapewnią Co bardzo łatwe zakładanie i zdejmowanie nosidła. Sprawdź też, czy wyposażone są w sprzączki, które pozwolą poszerzyć lub zwęzić ich obwód. Bardzo istotna jest także szerokość pasów. Im będą szersze, tym powinno Ci być wygodniej, ponieważ ciężar będzie się dzięki temu rozkładał.

Duży wpływ na komfort zarówno mamy, jak i dziecka, ma także materiał, z jakiego wykonane jest nosidło. Warto stawiać na wysokiej jakości tkaniny, które są w pełni bezpieczne, a także zapewniają łatwą przepuszczalność powietrza. To ważne szczególnie latem. Nieoddychająca tkanina może nawet przyczynić się do powstania odparzeń. Nie mówiąc już nawet o dyskomforcie, jaki Ty możesz odczuwać. Dlatego też najlepiej sięgaj po nosidła sprawdzonych producentów, którzy tworzą swoje wyroby, wykorzystując przy tym atestowane, wysokiej klasy surowce.

Jak nosić dziecko w nosidle?

Noszenie dziecka w nosidle to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Nie wystarczy bowiem jedynie posadzić do niego malucha — należy zadbać o znacznie więcej kwestii. Podstawą jest oczywiście prawidłowa pozycja ciała dziecka. I choć w tym akurat przypadku, budowa nosidła ergonomicznego sama robi niemal całą ”robotę”, to jednak należy pamiętać o pewnych szczegółach. Kluczowa jest pozycja. W nosidle zawsze należy nosić dziecko przodem do siebie. To niezwykle ważne, ponieważ tylko takie ułożenie zapewnia bezpieczeństwo i prawidłowe ułożenie ciała. W przeciwnym razie może dojść do wad rozwoju. Dlatego

Nosidła ergonomiczne — od kiedy?

Wielu rodziców rozważa kupno nosidła już we wczesnych miesiącach życia dziecka. Musisz jednak wiedzieć, że nie powinno się stosować takich rozwiązań do czasu, aż maluch nie zacznie samodzielnie siadać. Bezpieczne nosidło ergonomiczne warto więc zacząć stosować od około 8 miesiąca życia. Pamiętaj też, że nosidło powinno być przystosowane do wagi oraz wzrostu malucha.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź