Nosidło ergonomiczne – bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie

0

Bezpiecznie noszenie dziecka w nosidełku jest znane na całym świecie. W Polsce od kilku lat regularnie wzrasta ilość rodziców, którzy kompletując wyprawkę dla noworodka, pamiętają również o nosidełku. Rodzice doceniają korzyści ergonomicznych nosidełek dla dzieci, które nie tylko zapewniają wygodę, ale także dbają o zdrowy rozwój i stabilną pozycję dziecka. Nosidła są także wygodną alternatywą dla wózka, pozwalają na wygodne przemieszczanie się z niemowlakiem. Jakie są różne rodzaje nosidełek? Dlaczego warto z nich korzystać? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu dla swojego maluszka ?

Co to jest nosidełko dla dzieci?

Nosidła dla dzieci to specjalne skonstruowane pasy, które umożliwiają noszenie niemowlęcia. Przyczepia się je do ciała rodzica, tak aby zapewnić bezpieczne ułożenia dziecka. Zdaniem nosidła jest równomierne rozłożenie ciężaru dziecka, co ma wspierać jego rozwój, a jednocześnie nie obciążać kręgosłupa osoby noszącej malucha. Niemowlęta umieszcza się w nosidle przodem do rodzica, na brzuchu i klatce piersiowej. To wygodna i bezpieczna pozycja. Pozycja na plecach rodzica jest zalecana wyłącznie dla starszych dzieci, najlepiej przez krótki czas. Na rynku dostępne są różne rodzaje nosideł, niektóre nadaje się dla dzieciktóre samodzielnie siedzą i utrzymują głowę pionowo. Jeżeli maluch tego nie potrafi, należy wybrać model, który zapewnia stabilną pozycję np. nosidełka Carryme.

Jakie nosidełka dla dzieci wybrać?

Oferta nosidełek dla dzieci jest bardzo szeroka, można dobrać produkty do wieku dziecka, a także potrzeb opiekunów. Do najczęściej wybieranych należą:

 • Nosidło ergonomiczne – nosidełko dla dzieci tego typu zostało projektowane z myślą o zdrowym rozwoju kręgosłupa i bioder dziecka. Dzięki odpowiedniemu wsparciu i rozkładowi wagi pozwalają na naturalną pozycję dziecka w pozycji żabki. Warto wybrać takie bezpieczne nosidło ergonomiczne, które pozwala uniknąć niewłaściwego obciążenia ciała dziecka.
 • Nosidełka turystyczne – to doskonałe rozwiązanie, pozwalające rodzicom na uprawianie różnych aktywności tj. trekking czy górskie wycieczki. W takim nosidle ważny jest pas biodrowy, który powinien być szeroki, a także szelki, pozwalające na równomierne rozłożenie ciężaru.

Niektóre nosidła są uniwersalne, przeznaczone są do użytku całorocznego np. firmy Carryme, inne nadają się na zimę, zaś nosidła lniane są dobrym rozwiązaniem na ciepłe pory roku.

Zalety noszenia dziecka w nosidełku

Nosidełka dziecięce cieszą się coraz większą popularnością, są polecane przez fizjoterapeutów i lekarzy. Ich główne zalety to:

 • Poczucie bliskości – noszenie dziecka w nosidełku umożliwia rodzicom bliski kontakt z maluchem, co wzmacnia więź emocjonalną i daje dziecku bezpieczeństwa. Maluch czuje zapach skóry rodzica, słyszy bicie serca, a to ułatwia wyciszenie.
 • Zdrowy rozwój kręgosłupa i bioder – nosidełka ergonomiczne wspierają naturalną pozycję dziecka, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa i bioder.
 • Wygodne dla rodzica – noszenie dziecka na rękach przez dłuższy czas może być obciążające, a wózek w wielu sytuacja jest niepraktyczny. Nosidełka rozkładają wagę równomiernie, zapewniając komfort dla rodzica. Warto pamiętać, aby w nosidle nóżki dziecka układały się w literę M, a główka powinna była chroniona przez wyprofilowany materiał.
 • Możliwość wykonywania codziennych zadań – noszenie dziecka w nosidełku pozwala rodzicom na swobodne wykonywanie codziennych czynności, takich jak zakupy czy gotowanie, a także oddawanie się ulubionemu hobby. Dziecko może przebywać w nosidle ergonomicznym, podczas gdy rodzic spaceruje czy załatwia ważne sprawy.
 • Pomoc w łagodzeniu kolki – noszenie dziecka w nosidełku może pomóc w złagodzeniu dolegliwości związanych z kolkami, ponieważ bliskość i ruch działają kojąco .

Na co zwracać uwagę, wybierając idealne nosidło?

Nosidełko dla dziecka musi być starannie dobrane, nie należy kupować produktów niewiadomego pochodzenia, które mogą wpłynąć na nieprawidłowy rozwój maluszków. Doskonałym wyborem są nosidła carryme. Pełny opis nosidełka carryme znajdziesz na stronie naszego partnera. Wybierając nosidło do noszenia dzieci, należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • Ergonomia  – zdrowe nosidło jest ergonomiczne i dostosowane do wieku dziecka. Należy unikać produktów, które zmuszają dziecko do nienaturalnych pozycji. W nosidełku ergonomicznym dziecko jest ułożone prawidłowo, nie grozi mu obciążenie miednicy czy kręgosłupa.
 • Bezpieczeństwo – opiekunowie muszą sprawdzić, czy nosidełko ma odpowiednie zapięcia i pasy bezpieczeństwa. Należy upewnić się, że jest zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, ma wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. 
 • Regulacje rozmiaru – nosidełka powinny być regulowane, aby można je było dostosować do rozmiaru i potrzeb dziecka oraz rodzica.
 • Materiały – należy wybierać nosidełka wykonane z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów, które nie wywołują alergii i są łatwe do czyszczenia.
 • Komfort dla dziecka – należy sprawdzić, czy wybrane nosidełko jest wygodne dla dziecka i czy zapewnia odpowiednie wsparcie .

Nosidła Carryme – komfort i wysoka jakość

Doskonałym wyborem dla dzieci i rodziców są nosidła Carryme. Zostały wyprodukowane w Polsce, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nosidełka są bezpieczne, ergonomiczne i zapewniają dobrą pozycję dziecku. Co jeszcze wyróżnia nosidło tej firmy? Jest to nosidełko ergonomiczne, klamrowe, regulowane, przeznaczone dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Jest wygodne, łatwe w zakładaniu, ma klamrę w pasie oraz magnetyczną klamrę pasa piersiowego. Umożliwia szybkie zakładanie zarówno w pozycji na brzuchu, na plecach, jak i na boku rodzica. Nosidło posiada regulację szerokości panelu przy karku dziecka, co  pozwala lepiej dopasować produkt do śpiącego w nim dziecka. Jest uszyte z przyjaznych dla dziecka tkanin, posiada również kapturek zabezpieczający główkę śpiącego w nosidełku carryme maleństwa, występuje w pięknych kolorach. Nosidła tej marki poleca doradca noszenia dzieci.

Nosidełka dla dzieci to doskonałe rozwiązanie, które pozwala rodzicom cieszyć się bliskością z dzieckiem, jednocześnie dba o zdrowy rozwój. Wybierając nosidełko, należy zwrócić uwagę na ergonomiczność, bezpieczeństwo oraz komfort dla malucha. Warto pamiętać, że bezpieczne noszenie dziecka to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na budowanie silnej więzi emocjonalnej z najmłodszym członkiem rodziny.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź