Skuteczne metody nauki języka angielskiego dla dzieci

0

Nie od dziś wiadomo, że naukę języka obcego warto rozpocząć już w dzieciństwie i chociaż każdy wiek jest dobry na to, aby rozpocząć tę przygodę – to właśnie dzieci są w stanie przyswoić znacznie większą ilość wiedzy bez większego wysiłku. Jak zachęcać nasze pociechy do nauki języka? Jakie metody nauki są u nich najbardziej skuteczne? Gdzie szukać najlepszych szkół językowych dla dzieci?

Nauka z elementami zabawy

Śpiewanie, rysowanie, taniec i wszystkie inne rodzaje zabaw to wręcz żywioł dzieci, który z powodzeniem można wykorzystywać jako metodę na skuteczną naukę języka angielskiego. W czym jednak tkwi sekret? Warto pokazać dzieciom, że nauka może być dobrą zabawą, którą kojarzyć będą z przyjemnością, dzięki czemu tym łatwiej zaczną chłonąć wszelką przekazywaną wiedzę.

Emocje, które odczuwa dziecko, również mają ogromne znaczenie – szczególnie już od pierwszych lat życia. Poczucie bezpieczeństwa i radości sprawiają, że dzieci uczą się bardziej wydajnie. Edukacja przebiega znacznie lepiej również wtedy, gdy dziecko jest doceniane, niezależnie od stopnia przyswojenia wiedzy. To buduje jego poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Także pomoce naukowe powinny być barwne i oddziałujące na wyobraźnię dziecka.

Dzieci uczą się wszystkimi zmysłami

Często wydaje nam się, że wyłącznie słuch i wzrok mogą służyć skutecznej nauce języka, ale to nie do końca prawda. Dzieci w swojej kreatywności i podejściu do zabaw potrafią wykorzystywać wszystkie zmysły i robią to zupełnie nieświadomie. Jest to konieczne do rozwijania i doskonalenia wszelkich funkcji poznawczych w pierwszych latach życia. Dzieci uwielbiają książeczki, a także piosenki i wierszyki. Dlaczego zatem mielibyśmy nie wykorzystywać rymów i muzyki do nauki języka angielskiego?

Szkoły językowe dla dzieci najczęściej wykorzystują ich naturalną ciekawość świata i do niej dopasowują najlepsze metody nauki. Early Stage – szkoła językowa dla dzieci i młodzieży w Szczecinie (którą można znaleźć również w innych miastach w Polsce) – używa metody nauczania języka angielskiego, króra opiera się na 10 supermocach. Ale jak wykorzystać jednocześnie wyobraźnię, pamięć i inne zmysły dziecka?

Skuteczne metody nauki języka u dzieci

Metody nauki języka u dzieci powinny być dostosowane do jego wieku. Niemniej, niektóre metody są na tyle uniwersalne, że może z nich korzystać każdy.

Jedną ze skuteczniejszych metod nauki języka angielskiego jest zapamiętywanie nowych słów za pomocą muzyki. Rytmiczne piosenki o wiele szybciej zapadają w pamięć niż sucho recytowane terminy z zeszytu. Ten sposób działa nie tylko wśród dzieci, lecz także wśród starszych uczniów.

Tak samo działa taniec. Przykładowo, jeśli dziecko chce się nauczyć nazywać części ciała w obcym języku, może podczas tańca pokazywać na nie i jednocześnie wyśpiewywać angielskie pojęcia. Ta metoda pozwala skutecznie skoordynować ruch i pamięć.

Najważniejszym elementem, który najbardziej wpływa na jakość przyswajania wiedzy, jest dobra atmosfera podczas nauki. Na nic zdadzą się najlepsze na rynku podręczniki do nauki języka, jeśli nauczyciel lub rodzic nie będą empatyczni i wspierający dziecko. Dlatego warto jest doceniać ucznia na każdym etapie jego rozwoju, nawet jeśli jeszcze nie opanował języka na najwyższym poziomie.

Jeżeli szukasz szkoły języka angielskiego dla dzieci w Szczecinie, zajrzyj na: earlystage.pl/pl/szkola/szczecin. To tutaj Twoje dziecko będzie uczyć się języka angielskiego przy użyciu najskuteczniejszych metod! Early Stage ma swoje szkoły również w innych miastach, więc sprawdź, czy możesz znaleźć zajęcia w swoim mieście.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź