Narzuta na łóżko. Czym przykryć miejsce do spania?

0

Łóżko i oddzielna sypialnia to prawdziwa wygoda. Każdy, kto nie musi chować codziennie rano pościeli, wieczorem ponownie jej rozkładać wie, jak potrafi uprzyjemnić to dzień. Jednak zostawienie pościeli na wierzchu rodzi pewien kłopot. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Do tego całość kurzy się i mocniej brudzi. Dlatego dużo lepiej jest przykryć je wybierając odpowiednie narzuty na łóżko.

narzuta-na-lozko-dzieciece

narzuta-na-lozko-dla-dziecka

Jak dobrać narzutę?

Eleganckie narzuty i proste koce. Wybór jest ogromny. Czym się zatem kierować kupując coś do przykrycia miejsca do spania? Narzuta na łóżko ma być przede wszystkim praktyczna. Ma przykrywać całą pościel, chroniąc ją przed zabrudzeniami, a także ważne jest, aby można ją było łatwo prać.

narzuty-na-lozko-dla-dziecka

Jednak nie tylko jest strona użytkowa jest ważna. W końcu to ważny dodatek, który zwraca uwagę. Powinna zatem dopełniać wystrój pomieszczenia. Akcesoria te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Kolory narzuty można dobrać harmonijnie do innych dodatków lub decydować się na kontrastowe zestawienie.

narzuty-na-lozka-dla-dzieci

narzuty-na-lozko-dzieciece

Ważna też będzie jej wielkość. Można przykryć nią całe łóżko, tak aby zarówno poduszki, jak i kołdra były schowane. Wtedy takie nakrycie będzie pełnić funkcję ochronną dla pościeli. Sprawdza się oczywiście w każdym wnętrzu, ale szczególnie warto je zastosować w pokoju dziecka. Maluch siadający na łóżku może coś na nie rozlać lub wysypać. Narzuty chronią pościel przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

narzuty-na-lozka-dzieciece

narzuty-dzieciece

Eleganckie narzuty do sypialni

Co jeszcze jest sekretem dobrej narzuty? Z pewnością materiał, z którego zostanie ona uszyta. Dużo przyjemniej przykrywa się łóżko czymś miękkim. Taka tkanina lepiej się układa i swobodnie dopasowuje się do kształtu tego, co przykrywa. Sypialnia staje się wtedy jeszcze bardziej przytulna.

narzuty-na-dzieciece-lozko

Ważne są też kolory narzut. Dobrym tropem, jest wybranie ich kierując się kolorem ścian lub dodatków. Wtedy całość będzie prezentować się bardzo harmonijnie. A co powiesz na narzuty dwustronne? Uszyte z dwóch kawałków materiału pozwalają dowolnie zdecydować o tym, którą stroną chce aktualnie przykryć łóżko. To praktyczne rozwiązanie. Narzutę można też wykorzystać jako kocyk i przykryć nią dziecko podczas drzemki. Nie trzeba wtedy pamiętać, żeby mieć coś dodatkowego w pobliżu.

narzuta-na-dzieciece-lozko

narzuta-na-lozeczko-dzieciece

Dobrze dobrana i wielofunkcyjna narzuta jest jednym z tych dodatków, bez których po pewnym czasie ciężko się obyć. Warto zatem rozejrzeć się i kupić ją do swojej sypialni.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź