Jakie kapcie dla dzieci do przedszkola wybrać?

0

Odpowiednie kapcie do przedszkola stanowią bardzo ważną kwestię, gdyż dziecko będzie w nich spędzać większość dnia. Poza tym musi ono być w stanie je samodzielnie założyć. W związku z tym warto stawiać na elastyczne zapięcia czy rzepy. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, aby takie buciki były jak najlepsze i nie powodowały żadnego dyskomfortu?

Zapięcie bucików- kapci

Jeśli dziecko ma bardzo szczupłą stópkę, to zwykle lepiej, jeśli kapcie są zapinane. Najlepiej sprawdza się w tej roli rzep, bo dziecko nawet trzyletnie jest sobie w stanie z nim poradzić. Jednak równie dobrym rozwiązaniem są buciki elastyczne, które po prostu samo wciągnie na nóżkę. To bardzo ważna kwestia, gdyż szczególnie młodsze dzieci do leżakowania czy przy innych zabawach zdejmują często kapcie, a w dużej grupie nauczycielka nie będzie miała możliwości, aby pomagać w ich zakładaniu. Dziecko musi poradzić sobie samodzielnie.

Najważniejsza jest wygoda

Kluczowe znaczenie ma wygoda, najlepiej jeśli przed zakupem dziecko przymierzy kapcie, wówczas będziemy mogli dobrać nie tylko takie, które się podobają, ale jednocześnie są bardzo wygodne. Sprawdźmy czy nie spadają z pięty w czasie chodzenia, czy nie są za krótkie i paluszki nie wciskają się w przód, lub czy nie opinają za mocno stopy. Jeśli dziecko podskoczy i przebiegnie się w nich w sklepie z uśmiechem, to z pewnością mu odpowiadają.

Kapcie dla dzieci do przedszkola powinny być również odpowiednio profilowane do stopy. To bardzo ważne, bo w tym wieku jeszcze się ona kształtuje i z pewnością dobrze dobierając papcie zadbamy o prawidłową postawę i unikniemy problemów ze stopami.

Odpowiednia wentylacja

Wybierając buciki do przedszkola po raz kolejny przypomnijmy sobie, że dziecko będzie w nich chodzić przez większość dnia. W związku z tym powinny być one przewiewne, wykonane z naturalnego materiału i lekkie. W ciężkich i całkowicie pełnych stopa nie będzie miała komfortu w czasie całodziennych wyzwań i dziecko może czuć si zmęczone ich noszeniem, co w wielu sytuacjach będzie skutkowało albo odmową zakładania, albo zmniejszoną aktywnością i np. preferowaniem zabaw siedzących, bo chodząc będzie odczuwać dyskomfort.

Właściwe kapcie

Przede wszystkim nie powinniśmy wybierać klapek, kapcie muszą mieć tył i trzymać się pięty. Spróbujmy również rozróżnić kapcie na zimę od tych na lato. Z pewnością lekkie, ale ciepłe kapcie zimą będą dobrze odebrane i chętnie noszone przez dziecko, jednak wiosną i latem nie będą się one już sprawdzać.

Zdecydujemy się więc na kapcie, które dla naszego dziecka będą w pełni komfortowe. Postawmy na rozwiązania, które polecają specjaliści i zadbajmy o wygodę i dobre samopoczucie naszych dzieci, a w przyszłości również o zdrowie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź