Powiększyła się rodzina? Zobacz jak bezproblemowo przeprowadzić przeprowadzkę mieszkania.

0

Jak zorganizować dobrą przeprowadzkę – przed tym wyzwaniem staje wiele osób przynajmniej kilka razy w życiu. Jednym z częstych problemów, które można spotkać podczas realizacji tego przedsięwzięcia, jest branie zbyt wielu obowiązków na własne barki.

Jak zorganizować dobrą przeprowadzkę – przed tym wyzwaniem staje wiele osób przynajmniej kilka razy w życiu. Jednym z częstych problemów, które można spotkać podczas realizacji tego przedsięwzięcia, jest branie zbyt wielu obowiązków na własne barki.

Czym grozi przecenienie własnych sił podczas przeprowadzki?

  • opóźnienia i strata pieniędzy

Rozważaliśmy przeprowadzkę z firmą oferującą profesjonalny transport mebli, ale podjęliśmy decyzję o tym, żeby zająć się tym samodzielnie? Warto jeszcze raz to przemyśleć. Niestety podczas przeprowadzki prawie zawsze niedoszacowujemy czas, potrzebny na transport oraz ilości rzeczy, które trzeba przewieźć. W efekcie to, co miało być trzema kursami autem osobowym, staje się kilkukrotnie bardziej wymagającym zadaniem. Przeprowadzka się wydłuża, a by powoli zaczynamy dostrzegać, że wybrane rozwiązanie nie jest tak atrakcyjne pod względem ekonomicznym, jak wcześniej sądziliśmy.

  • awarie i zniszczenia sprzętu

Mowa o uszkodzeniach sprzętu, zarysowaniach mebli, stłuczeniach cennych przedmiotów itp. Największe niebezpieczeństwo dotyczy przenoszenia dużych sprzętów, takich jak pralka i lodówka. Nawet jeśli mamy kilka par pomocnych dłoń, próby przetransportowania takich ciężkich urządzeń mogą skończyć się i uszkodzeniami wyposażenia, i kontuzjami. Specjalistyczne firmy, zajmujące się przewozem mebli, używają często sprawdzonych rozwiązań, przeznaczonych do przenoszenia dużych gabarytów, takich jak np. pasy. Niemałe znaczenie ma tutaj również doświadczenie. To ono sprawia, że członek takiej ekipy wie, jak przytrzymać nieporęczne wyposażenie, aby sprzęt nie został uszkodzony.

  • wyczerpanie fizyczne i psychiczne

Samodzielne przenoszenie rzeczy to duże wyzwanie dla organizmu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zahartowani w tego typu aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o wyczerpanie psychiczne – chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak bardzo stresują opóźnienia podczas przenosin.

Przeprowadzki mieszkań – jak zapobiec problemom?

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej firmy. Powinna być doświadczona w przeprowadzkach oraz posiadać flotę zadbanych, funkcjonalnych i bezpiecznych pojazdów, tak jak np. firma Przeprowadzki Heros. Takie przedsiębiorstwa nierzadko pełnią również rolę doradców, dając wskazówki, jak przygotować się do przeprowadzki i jak np. zapakować dany sprzęt.

Przenosiny z pomocą specjalistów to wygodna opcja dla ludzi zapracowanych lub pragnących oszczędzić czas z innych powodów. Nawet jeśli dysponujemy zasobami czasowymi, możemy po prostu nie chcieć samodzielnie realizować takiego przedsięwzięcia, co jest całkowicie zrozumiałe. W niektórych sytuacjach inna przeprowadzka w ogóle nie wchodzi w grę. Tak jest, gdy np. transport obejmuje dobytek, składający się z dużych mebli i sprzętów.

Zanim zaczniemy planować konkretne etapy realizacji przeprowadzki, warto na spokojnie zastanowić się i realnie ocenić własne siły. Taka weryfikacja swoich możliwości pozwoli zaoszczędzić sobie wiele późniejszego stresu i zmęczenia.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź