Jak zrobić małpi gaj w ogrodzie?

0

Małpi gaj to popularne określenie placów zabaw dla dzieci. Znajdują się na nich rożnego rodzaju atrakcje, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki do wspinania się czy drabinki wykonane z lin. Dzieci znajdują wiele radości bawiąc się w małpich gajach, które są urządzone w sposób mający zapewnić im bezpieczeństwo. Wielu rodziców chce takie miejsca rekreacji urządzić dzieciom w swoich ogrodach, w tym celu szuka informacji jak można tego dokonać. Postanowiliśmy im w tym pomóc.

Robimy małpi gaj własnymi rękami

Aby urządzić małpi gaj w ogrodzie nie potrzebujemy wiele miejsca. Pierwszą i najważniejszą zabawą dla dzieci jest oczywiście huśtawka. W tym celu jej stelaż można wykonać ze spawanych elementów stalowych, wzajemnie ze sobą spawanych w kształt litery A. można również zdecydować się na kupno gotowej huśtawki, co jest rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić sporo cennego czasu. Najprostszą wersją huśtawki jest jednak mocna lina przywiązana do konara drzewa, a z drugiej strony zamocowana do niej opona lub deska. Decydując się na takie prowizoryczne rozwiązania, zawsze trzeba się upewnić czy są one bezpieczne dla naszych dzieci.

Zjeżdżalnia w małpim gaju

Kolejna atrakcja małpich gajów, która spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci to oczywiście zjeżdżalnie. W tym przypadku trudniej jest ją wykonać samodzielnie, dlatego pozostaje nam sięgnięcie po gotowe rozwiązania. Zjeżdżalnie mogą być wykonane z aluminiowej blachy. Tańszym rozwiązaniem są natomiast zjeżdżalnie z tworzywa sztucznego – w tym przypadku jednak mają one mniejszą trwałość i przeznaczone są do użytkowanie przez mniejsze dzieci. Wybierając zjeżdżalnię do małpiego gaju, zadbajmy o miękkie miejsce do lądowania – może to być prowizoryczna piaskownica, trawnik lub specjalne gumowe maty amortyzujące lądowanie.

Domek na drzewie

Prawdziwą atrakcją dla dzieci może stać się drewniany domek na drzewie. Jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności majsterkowicza, można pokusić się o jego wykonanie własnymi rękami. Potrzebne nam będą podstawowe elektronarzędzia, jak również drewno. Gotowe projekty różnego rodzaju domków, jak również wideo tutoriale bez trudu znajdziemy w internecie. Dzięki nim samodzielnie, krok po kroku zbudujemy domek ku uciesze swoich dzieci. Pewnym problemem może się dziś okazać wysoka cena drewna, niezbędnego do budowy domku. Jeśli nie chcemy rezygnować ze swoich planów, nie pozwólmy aby finanse stały się przeszkodą. Szybki kredyt pozwoli ci kupić potrzebną ilość drewna, bez patrzenia na jego cenę.

Jak dbać o małpi gaj?

Kiedy już wykonamy małpi gaj w swoim ogrodzie, należy dbać o jego dobry stan techniczny. Konserwacja jest niezwykle ważna i pozwala bezpiecznie użytkować wszystkie sprzęty. Na zimę zaleca się zdemontowanie atrakcji, które można schować do garażu – są to wszelkiego rodzaju liny i elementy z tworzywa i stali, wrażliwe na działanie niskich temperatur i wilgoci. Otaczając te sprzęty odpowiednią troską, będą nam mogły służyć znacznie dłużej.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź