JAKIE BUTY DLA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA?

0

Wybór kapci dla dziecka do przedszkola to ważna kwestia. Buty przedszkolne dla dziewczynki i chłopca muszą być przede wszystkim wygodne, bezpieczne i przewiewne. Dziecko w przedszkolu nosi buciki od pięciu do dziewięciu godzin dziennie. W tym czasie buty przedszkolne mogą pomóc lub zaszkodzić rozwojowi stóp dziecka.

Pierwszy dzień dziecka w przedszkolu to wyjątkowy dzień – ogromny stres dla dziecka, które po raz pierwszy zostaje na długi czas bez rodziców, oraz dla rodziców, którzy martwią się, jak dziecko przetrwa rozłąkę i czy poradzi sobie samo z czynnościami, z którymi do tej pory pomagała mu mama lub tata. Dziecko przecież musi samo odwiedzić toaletę, zjeść, a także ubrać się. I tu przechodzimy do kwestii obuwia, które powinno być także łatwe w zakładaniu. Jakie więc cechy musi mieć odpowiednie obuwie dziecięce do przedszkola?

Wyprawka dla przedszkolaka musi zawierać odpowiednie buty przedszkolne na zmianę. Zacznijmy więc od podstaw – czyli bezpieczeństwa. Dziecko w przedszkolu koniecznie musi mieć na nóżkach obuwie, które uchroni je przed upadkiem i kontuzjami. Niezwykle istotna jest tutaj podeszwa, która powinna wykazywać działanie antypoślizgowe. Podeszwa w butach do przedszkola powinna być wykonana z odpowiedniego tworzywa, najlepiej wysokiej jakości kauczuku. Taka podeszwa jest nie tylko antypoślizgowa, ale także lekka, elastyczna i odporna na ścieranie. Ważny jest także kolor podeszwy – najczęściej placówki wymagają białej podeszwy, która podczas użytkowania przez dziecko nie będzie zostawiać nieestetycznych smug na podłodze. Jeśli jednak tworzywo, z którego wykonana jest podeszwa jest odpowiedniej jakości, to nawet kolorowa podeszwa nie powinna pozostawiać na parkiecie smug podczas użytkowania przez dziecko. Kapcie i buty do przedszkola Slippers Family posiadają kauczukową, elastyczną, lekką i niebrudzącą podeszwę – w większości białego koloru. Mamy też podeszwy beżowe, które dzięki odpowiedniej jakości tworzywa (połączenie kauczuku z gumą) nie pozostawia śladów w trakcie noszenia. Dodatkowo podeszwa kapci przedszkolnych Slippers Family posiada obcas Thomasa. Cóż to takiego? Obcas w kształcie klina, dzięki specyficznemu kształtowi odciąża wewnętrzną stronę stópek. Dzięki temu stopy dziecka nie opadają do środka, co jest częstym zjawiskiem u dzieci – w połączeniu z koślawieniem nóżek w kształt litery X. Kości małych dzieci są jeszcze delikatne i podatne na zniekształcenia, jeśli dziecko dodatkowo ma nadwagę, nóżki dziecka są obciążone dość mocno i kierują się do środka. Dlatego ważne jest odciążenie stópek, aby zapobiec powstawaniu wady na stałe w przyszłości.

Stabilizacja nóg dziecka – kapcie ze sztywnym zapiętkiem 

Dziecko powinno czuć się w bucikach przedszkolnych stabilnie i bezpiecznie. Dobrym rozwiązaniem jest więc wyższy, sztywny zapiętek w obuwiu dziecięcym, który utrzymuje stopy dziecka w prawidłowym położeniu. Sztywny zapiętek wraz ze specjalnym obcasem Thomasa sprawiają, że kostki dziecka nie opadają nienaturalnie do środka. Zapiętek taki uniemożliwia także dziecku siadanie w nieprawidłowej pozycji, w tak zwanym siadzie „W”, gdy dziecko siedząc sobie z nóżkami podkulonymi pod tułów, zgniata je ciężarem ciała. Zazwyczaj podczas takiego siadu dziecko nie trzyma stóp idealnie prosto, bo jest mu tak zwyczajnie niewygodnie, a kieruje stopy do środka. Wyższy zapiętek zapobiega także ewentualnej kontuzji – skręceniu kostki podczas zabawy.

Jaka powinna być odpowiednia wkładka w butach do przedszkola?

Wkładka w butach do przedszkola zarówno dla chłopca jak i dziewczynki powinna mieć odpowiedni, anatomiczny kształt, który zmusza stopę do odpowiedniej pracy. Wkładka w kapciach profilaktycznych powinna być także oddychająca – to podstawa, aby stopa dziecka nie pociła się nadmiernie w obuwiu, w którym Maluch spędza w przedszkolu dobrych kilka godzin dziennie. Wkładka w kapciach i tenisówkach Slippers Family do przedszkola jest wykonana w stu procentach z naturalnej skóry, dzięki czemu stopy dziecka mają zapewniony odpowiedni dopływ powietrza i odprowadzanie potu. Skórzana wkładka w butach dla dzieci zapobiega odparzeniom, otarciom, farbowaniu skóry, alergiom (wkładki w butach nieatestowanych mogą być wykonane z niewiadomego pochodzenia tworzyw), a także docelowo zmniejsza potliwość stóp dziecka i zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi, który może wystąpić, gdy w butach przedszkolnych przewlekle panuje wilgoć – to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Wkładki Slippers Family są profilaktyczne – wyprofilowane w anatomiczny sposób, z supinującym wybrzuszeniem po wewnętrznej stronie, zmuszają stopę do odpowiedniej pracy, przyczyniając się do minimalizacji ryzyka powstania płaskostopia.

Przewiewne buty do przedszkola – co powinny mieć?

Oprócz wkładki, ważne są materiały użyte do produkcji bucików. Materiały kapci i obuwia Slippers Family to materiały certyfikowane, między innymi certyfikatem OEKO TEX standard 100 – to wiodący na całym świecie znak bezpieczeństwa, który przyznawany jest produktom wolnym od wszelkich substancji szkodliwych, które w odpowiednich stężeniach mogą negatywnie wpływać na zdrowie Malucha – np. pestycydy, chlorofenole, formaldehyd, barwniki alergizujące, zabronione barwniki azowe i ekstrahowalne metaleciężkie. Certyfikat ten jest wydawany przez Instytut Włókiennictwa. Kupując produkt wykonany z materiału certyfikowanego tym znakiem mamy pewność, że został on przebadany pod kątem 100 najbardziej niebezpiecznych substancji, które w żadnym wypadku nie powinny znaleźć się w składzie materiału. Badane są także takie czynniki jak odporność na pot czy ślinę. Buty do przedszkola, żłobka i szkoły od Slippers Family w modelu kapci przedszkolnych posiadają dodatkowo spore, półokrągłe wywietrzniki, które mają za zadanie maksymalne zagwarantowanie przewiewności w bucikach.

Kapcie do przedszkola – łatwe zakładanie 

Łatwe zakładanie kapci w przedszkolu to bardzo ważna kwestia dla Malucha, nie każde dziecko potrafi jeszcze na tym etapie rozwoju samodzielnie i w miarę szybko wiązać sznurówki. Nawet, jeśli posiadło już tę wiedzę, nie ryzykowalibyśmy jednak kupowania kapci sznurowanych do przedszkola – może zdarzyć się, że dziecko jednak nie do końca dobrze zawiąże sznurówki, które podczas zabawy mogą niepostrzeżenie rozwiązać się i stwarzać ogromne ryzyko okropnej wywrotki po nadepnięciu na nie. Takie sznurówki mogą też rozwiązać się podczas zabawy lub zostać nadepnięte przez inne dziecko – nie warto ryzykować. Kapcie przedszkolne Slippers Family zapinane są na łatwy w obsłudze rzep. Bucik po rozpięciu ma bardzo dużo miejsca na włożenie nogi, a rzep w formie klapki zapina się dosłownie w ciągu sekundy jednym, prostym ruchem. Zastosowanie rzepa w zapięciu kapci Slippers Family dodatkowo umożliwia dziecku dopasować bucik do tęgości i indywidualnych preferencji jeśli chodzi o siłę ściśnięcia kapcia na nóżce.

Swoboda ruchów stopy w butach przedszkolnych – elastyczna podeszwa i odpowiednie noski

Stopa dla prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednio dużo miejsca i swobody na naturalne poruszanie się. Należy zwracać uwagę, jakie czubki posiadają kupowane przez nas buty przedszkolne. Na początku odradzamy kupować butów nadto odkrytych – nie można przewiewności stawiać ponad bezpieczeństwem dziecka w przedszkolu. Jak już wspomnieliśmy, buty nie muszą być odkryte, nie musza to być sandałki na paseczki, aby stopa dziecka nie pociła się w bucie. But wykonany z odpowiednich materiałów powinien posiadać zakryte noski i to nie byle jakie, a odpowiedniego kształtu. Prawidłowe przody kapci przedszkolnych powinny być szerokie i wysokie – tak, aby dziecko miało możliwość swobodnego, wachlarzowego rozłożenia stóp w bucie, by mogło rozłożyć palce na boki tak, by nie stykały się ze sobą. Palce nie mogą dotykać góry czubka, między palcami dziecka a czubkiem butów przedszkolnych musi istnieć odpowiedni luz. Wszystko po to, by uniknąć odparzeń, ale także aby palce dziecka nie były ułożone w bucie w nienaturalny sposób – na przykład ściśnięte, bo może to powodować poważne powikłania takie jak halluksy. Dziecko musi mieć możliwość utrzymywania równowagi poprzez balansowanie przy pomocy zaciskania paluszków czy niezakłóconego przenoszenia ciężaru działa z pięt na palce. Czubki butów do przedszkola dla dziewczynek i chłopców powinny być zakryte, aby chronić delikatne palce dziecka przed ewentualnymi kontuzjami – uderzeniem w szafkę lub inne przedmioty, czy nadepnięciem przez rówieśnika podczas zabawy. 

Odpowiednie przechowywanie obuwia do przedszkola

Należy pamiętać, by buty po zakończonym użytkowaniu były przechowywane w suchym, przewiewnym miejscu. Buty powinny mieć możliwość wywietrzenia się, aby istniejąca w nich wilgoć nie przerodziła się w idealne środowisko do rozwoju bakterii. Warto w przedszkolu mieć 2 pary butów na zmianę, aby w przypadku zawilgocenia jednych po bardziej intensywnej zabawie, dziecko miało możliwość założyć drugą parę, a pierwsza mogła spokojnie się przewietrzyć. Dobrym pomysłem jest trzymanie bucików w worku, najlepiej w intensywnym kolorze czy z ciekawym, łatwym do zapamiętania nadrukiem, aby dziecko wiedziało, gdzie znajdują się buciki i by mogło samo bez niczyjej pomocy zmienić obuwie w razie potrzeby. Taki worek może mieć różnorodne zastosowanie – jako wspomniany wcześniej worek na obuwie zamienne, worek na odzież na zmianę, na zajęcia sportowe, lub jako plecak na wycieczkę czy też na wyjście na podwórko – by po skończonej zabawie z kolegami mogło spakować wszystkie zabawki do worka, w jedno miejsce i nie zgubić ich, trzymając po drodzę w nieporadnych jeszcze, małych rączkach. Taki worek na obuwie dla dziecka do przedszkola można uszyć samodzielnie – w internecie znajdziecie mnóstwo poradników DIY – zrób to sam, za co pochwalamy – często taki worek wykonać można z materiału pozyskanemu dzięki pocięciu starych ubrań czy koców, a recykling i niemarnowanie rzeczy pochwalamy w stu procentach.  Jeśli jednak nie jesteście uzdolnieni manualnie, albo po prostu nie macie ochoty lub możliwości technicznych, polecamy nasze worko plecaki Slippers Family, które sprawdzą się idealnie jako worek na obuwie, worek do szkoły, worek na wf, lub po prostu plecak. Z takiego plecaka może także spokojnie korzystać mama – motywy zwierzęce są teraz w modzie i to nie tylko w modzie dla dzieci! Nasze worki szyte są w Polsce, na maszynie – nie dosłownie ręcznie ( 😉 ) ale na pewno nie hurtowo i przemysłowo. W naszej ofercie znajdziecie dziecięce worko plecaki w wiele printów, pasujących przy okazji do butów jako idealny zestaw jako wyprawka szkolna – worki z motywem Czach Skull, rybek Fishbone, słodkich, różowych jednorożców Unicorn, serduszek Lovely, w znaczki Myszki Miki i nasze logo MINNIE, drapieżnego tygrysa, łączonego ze skórą Geparda a także Żyrafy. Sznurki w workoplecakach Slippers Family wykonane są z delikatnego a zarazem wytrzymałego, bawełnianego splotu, są dość grube i posiadają miękkie wypełnienie, dzięki czemu noszenie workoplacaka jest komfortowe, niezależnie od poziomu obciążenia worka.

Slippers Family – zdrowe, ręcznie tworzone obuwie w Polsce – idealne do przedszkola, szkoły, żłobka… i nie tylko…

Jak powstała nasza firma? Z miłości do dzieci i butów. Wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wiemy też jak ważną rolę w etapie rozwoju ciała całego dziecka odgrywają stopy. Są one dosłownie i w przenośni fundamentem całego ciała dziecka. Każda ich nieprawidłowość może powodować nieprawidłowości w kolejnych miejscach szkieletu. Buty zdrowotne, profilaktyczne czy ortopedyczne które pamiętamy z czasów, gdy sami byliśmy dziećmi były po prostu brzydkie i toporne. Kapcie profilaktyczne które niektórzy z nas musieli nosić nie były dla nas frajdą, a przykrym obowiązkiem. Dlatego też powstał pomysł, by połączyć to co ładne, z tym, co działa. Nasza pierwsza kolekcja obuwia profilaktycznego dla dzieci NATURE FOOT zrobiła w przedszkolach istną rewolucję. Nasze kapcie z różowymi podeszwami dla dziewczynek i zielonymi podeszwami w wersji dla chłopców, dostępne w intensywnych, drapieżnych printach pokochały dzieci w całej Polsce i na świecie! Buciki ładne, przyciągające oko, mega elastyczne, lekkie, antypoślizgowe, bezpieczne i zdrowe – a do tego banalnie łatwe w zakładaniu – to coś, czego rodzice szukali na polskim rynku latami. Z czasem, wsłuchując się w Wasze opinie, które są dla nas niezwykle ważne, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w butach białej podeszwy, ponieważ takie wymagania często stawiają placówki szkolne – mimo, że nasze buciki nie brudziły. Następnie z zapięcia na suwak z tyłu przeszliśmy na zapięcie bucików dziecięcych do przedszkola i szkoły na rzep u góry, dzięki temu po pierwsze dziecko może samodzielnie założyć buciki szybko, łatwo i przyjemnie, bez pomocy rodziców, a po drugie zapięcie na rzep daje także możliwość mocniejszego dopasowania tęgości obuwia do jak wiadomo różnych kształtów i tęgości stóp Maluszków. Powoli wprowadzaliśmy kolejne wersje kolorystyczne naszych kultowych kapci, aż w końcu pojawił się u nas nowy model LOWERKI (od. ang. LOW – niski) – czyli buciki zdrowe, ale z niższym zapiętkiem, które dzięki uniwersalnemu kształtowi mogą być stosowane zarówno jako kapcie przedszkolne czy szkolne, ale także jako normalne obuwie na zewnątrz. Stwierdziliśmy, że skoro Wasze dzieciaki kochają mieć nasze kapcie na swoich nogach w czasie nauki, to dlaczego nie umożliwić im dalszej przygody z produktami naszej firmy także w czasie wolnym od szkoły? Obecnie posiadamy 2 modele tenisówek dla dzieci, dla dziewczynek i chłopców – wsuwane, z wszytą gumką, dla drobniejszej stopy i niższego podbicia oraz wersję wsuwaną z klapką z rzepem na górze, dla tych, którzy mają tęższe nóżki lub wyższe podbicie. Na bazie Lowerek na rzep mamy także skórzane, eleganckie buciki na wiosnę-lato-jesień. Na jesień i zimę przygotowujemy co roku unikatowe kolekcje trzewików dziecięcych ze skóry naturalnej, które od półbutów różnią się wyższym zapiętkiem, aby Ci, którzy potrzebują lub chcą czuć stabilizację w kapciach, mogli je także poczuć na jesienno-zimowych spacerach 🙂 Na specjalne okazje, uroczystości, apele, polecamy nasze balerinki dla małych dam – zapinane w łatwy sposób na rzep, w wyjątkowych wersjach, z ręcznie tworzonymi kokardkami. W lato skorzystajcie z oferty naszych ręcznie tworzonych sandałków na rzepy Slippers Family – dzięki łatwemu zapięciu na rzep są idealną opcją dla dziecka w każdym wieku.

Niezależnie od modelu obuwia, każde nasze buciki posiadają mega lekką, antypoślizgową, kauczukową i lekką podeszwę, wyposażoną w obcas Thomasa. Każde buciki oprócz materiałowych sandałków mają skórzaną wkładkę, a każda wkładka posiada profilowanie przeciw płaskostopiu. Sztywne zapiętki w bucikach dbają o prawidłowy rozwój stópek podczas wszelakich czynności.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź