3 rodzaje masażu relaksacyjnego, które zapewnią Ci odprężenie

0

Stres, napięcie mięśni, dolegliwości bólowe – mierzy się z tym każdy z nas. I dlatego tak często poszukujemy jak najlepszych sposobów pozbycia się tego rodzaju problemów. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny jest masaż relaksacyjny, który pozwala nie tylko na odprężenie, ale również poprawienie krążenia krwi, wyeliminowanie bólu czy napięcia, a nawet poprawienie stanu skóry. Które z masaży szczególnie warto polecić?

Masaż klasyczny

Zaczniemy od najbardziej klasycznej wersji masażu relaksacyjnego, który znany był już 3 tysiące lat temu. Może być przeprowadzany na całym ciele albo w jego wybranych partiach – w zależności od naszych potrzeb. Polega przede wszystkim na umiejętnym ugniataniu, uciskaniu, głaskaniu oraz ostukiwaniu ciała przez masażystę – wykorzystuje on w tym celu całe dłonie, ich kostki albo kciuki. Do najważniejszych zalet tego masażu relaksacyjnego zaliczamy:

  • korzystny wpływ na układ krwionośny i limfatyczny, m.in. poprawienie krążenia krwi;
  • oddziaływanie na układ nerwowy, co pozwala na odprężenie i zniwelowanie stresu;
  • zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się dolegliwości bólowych;
  • korzystne działanie na skórę – w tym jej ujędrnienie.

Dzięki temu, że masażysta nie wykonuje nadmiernie energicznych ruchów, nie musimy obawiać się dyskomfortu w trakcie zabiegu – wręcz przeciwnie, jest on niezwykle przyjemny, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Masaż gorącymi kamieniami

Drugim polecanym rodzajem masażu relaksacyjnego jest ten, w którym wykorzystuje się gorące kamienie. W tym wypadku czerpie się z dokonań Dalekiego Wschodu i teorii czakr, która dotyczy punktów energetycznych, znajdujących się na ciele człowieka. Masażysta rozkłada gorące kamienie w odpowiednich miejscach (wzdłuż kanałów, przez które przepływa nasza energia) i przesuwa je w umiejętny sposób.

Metoda ta, choć może wydawać się nieco dziwna, jest skuteczna i ma wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu. Przede wszystkim działa odprężająco i regenerująco, a dodatkowo przywraca sprawność naszym narządom. Co więcej, pozwala złagodzić różnego rodzaju dolegliwości bólowe, wspiera funkcjonowanie układu krążenia, a także niweluje napięcie oraz stres. Ten masaż relaksacyjny polecany jest nie tylko osobom, które potrzebują chwili odprężenia, ale również cierpiącym na nerwice, choroby reumatyczne, stany pourazowe czy przechodzącym rekonwalescencję po dłuższej chorobie.

Masaż aromaterapeutyczny

Na koniec coś dla tych osób, które są miłośnikami pięknych aromatów i które pragną zadbać o swoje zdrowie. W masażu aromaterapeutycznym wykorzystuje się specjalne olejki zapachowe, które pozwalają na skuteczniejsze masowania ciała i zapewniają wspaniałe doznania. Co więcej, zawierają one w swoim składzie różne substancje aktywne, które wynikają w głąb skóry, poprawiając jej stan, a także mając korzystny wpływ na wiele procesów, jakie zachodzą w organizmie. Relaks, piękny zapach i liczne właściwości prozdrowotne tego masażu relaksacyjnego sprawiają, że jest on chętnie wybierany przez wiele osób.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź