Jak wybrać odpowiednie buty dla dziecka?

0

Wybór odpowiednich butów dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby znaleźć takie, które są wygodne, trwałe i odpowiednie do wieku i poziomu aktywności dziecka. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie obuwia dziecięcego jest wiek naszej pociechy. Buty dla maluchów nie powinny być zbyt ciasne lub krępujące palce czy obszar stopy. Może to prowadzić do pęcherzy i bólu stóp. A z pewnością w czasie, gdy dziecko intensywnie się rozwija, a stopa cały czas rośnie, powinniśmy zadbać o jej komfort i odpowiednio dopasować buty.

Profilowane uty dla dzieci

Co niezwykle istotne, buty dla dzieci powinny być odpowiednio profilowane. Pomoże to w uniknięciu płaskostopia, a także wad postawy, które mogą rozwijać się na skutek nieprawidłowego stawiania stópek w czasie chodzenia. Pierwsze buty dziecięce powinniśmy kupić niemal od razu, jak nasze dziecko zacznie samodzielnie chodzić. Ważne jest tu wyprofilowanie wkładki, jednak na samym początku sprawdza się również to, aby sięgały one za kostkę i stabilizowały staw skokowy i całą stopę. W tym czasie, gdy dziecko uczy się stawiać swoje pierwsze kroki, całość może być jeszcze niestabilna.

Najlepiej postawić na obuwie od sprawdzonych i polecanych producentów. Obecnie proponują oni również wiele modnych rozwiązań, dzięki czemu możemy dopasować buciki do tego, jak chcemy ubierać nasze dziecko. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na markę Geox. Buty dziecięce tej firmy są bardzo wysokiej jakości i doskonale sprawdzają się o różnych porach roku. Co istotne, trwałość wykonania jest tak dobra, że nawet przy dużej aktywności dziecka nie ulegną one szybkiemu zniszczeniu.

Buty, które będą podobać się dziecku

Warto od małego przyzwyczajać stopę naszego dziecka do jakości i wygody. Problem pojawia się u rodziców nastolatków, którzy nie zawsze chcą wybierać to, co wskazują im rodzice. Jednak, jeśli będą od zawsze nosić jedynie buty, które zapewniają komfort ich stopie i są wysokiej jakości, to szybko zrezygnują z innych pomysłów i dopasują je do swojego stylu i wymagań. W dużej mierze to my kształtujemy gust naszego dziecka i jego wymagania względem produktów. Wiele osób zauważa, że stawiając na wysoką jakość, oszczędzają, bo rzeczy, które kupują, wytrzymują zdecydowanie dłużej i rzadziej muszą robić kolejne zakupy. To również podejście proekologiczne, które jest nam wszystkim coraz bliższe.

Gdzie kupić buty dla dziecka?

Można je kupić stacjonarnie, mierząc dziecku buciki, jednak dobrą opcją są również sklepy internetowe, w których znajdziemy wiele ciekawych modeli i szeroki wybór wzorów i rozmiarów. Dopasowanie tego ostatniego odbywa się na podstawie długości nóżki dziecka. Najlepiej odrysować ją na kartce i zmierzyć linijką w najdłuższym miejscu. Następnie porównamy to z długością wkładki podaną przez sklep.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź