Twoje dziecko wraca od września do szkoły? Sprawdź też zajęcia z robotyki dla dzieci z GO4Robot!

0

Wrzesień to czas, gdy nasze pociechy wracają do szkół. To również doskonały moment na zainteresowanie się dodatkowymi zajęciami, które pozwolą naszym dzieciom na zdobycie nowych kompetencji przyszłości. Do jednym z najpopularniejszych zajęć ostatnich miesięcy należy niewątpliwie robotyka, która nie tylko pobudza i rozwija wyobraźnię oraz kreatywne myślenie, ale także pozwala na zrozumienie matematyki czy fizyki. Czym jest dokładnie robotyka, jakie kompetencje przyszłości pozwala zdobyć oraz co sprawia, że dzieci tak chętnie uczestniczą w zajęciach, dowiesz się z poniższego artykułu.

Co to jest robotyka?

Robotyka to młoda dyscyplina naukowa która łączy w sobie wiedzę z takich dziedzin jak: mechanika, automatyka, elektronika, sensoryka, cybernetyka i informatyka. Podczas zajęć dzieci konstruują roboty z klocków LEGO a następnie z pomocą wyspecjalizowanych nauczycieli uczą się programowania.

Dlaczego warto wybrać zajęcia z robotyki?

Robotyka posiada wiele zalet a jedną z najcenniejszych z nich jest pobudzanie wyobraźni. Zajęcia uczą logicznego myślenia, zrozumienia wielu związków przyczynowo skutkowych a także pogłębiają umiejętności strategicznego i analitycznego myślenia.

Dzięki precyzji jaka wymagana jest podczas tworzenia i programowania robotów rozwijają umiejętności manualne a także uczą się również cierpliwości i konsekwencji.

Robotyka to również świetna okazja do pokazania dzieciom, że nauki ścisłe takie jak matematyka czy fizyka w oparciu, o które funkcjonuje współczesna technologia nie muszą być skomplikowane. Jest to również dobry wstęp do zainteresowania naszego dziecka lub nastolatka kwestiami sztucznej inteligencji.

Jak wyglądają zajęcia z robotyki?

Nauka programowania dla dzieci odbywa się na profesjonalnych zestawach LEGO® (MINDSTORMS® EV3 oraz Education WeDo 2.0), które są odpowiednio dopasowane do różnych grup wiekowych. Na zajęciach dzieci konstruują roboty w taki sposób by zrealizować własne pomysły i osiągnąć pożądany efekt. Kolejne etapy to nauka programowania stworzonych robotów za pomocą aplikacji.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź