Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?

0

Próbujesz bezskutecznie nauczyć dziecko prawidłowo myć zęby? Wyręczy cię w tym elektryczna szczoteczka dla dzieci. Koniecznie dowiedz się zatem, jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka. Mycie zębów nie musi być przykrym obowiązkiem, do którego trzeba nakłaniać pociechę wszelkimi możliwymi sposobami. Poznaj szczoteczki elektryczne, które pomogą twojemu dziecku zadbać o zdrowe ząbki.

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać odpowiednią szczoteczkę?

Nie ulega wątpliwości, że elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci (https://www.agdmaniak.pl/88486/szczoteczka-elektryczna-dla-dzieci-jak-wybrac/) to najlepszy wybór. Pozostaje jednak pytanie: na jaki model się zdecydować? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które ten wybór ułatwią:

  • wiek dziecka – dostępne są szczoteczki elektryczne Oral-B dla trzech różnych grup wiekowych: powyżej 3 lat, powyżej 6 lat i powyżej 13 lat (z linii Teen);
  • indywidualne potrzeby dziecka – zwykle dzieci mają wrażliwe dziąsła, a więc pod tym kątem należy wybierać szczoteczkę, ponadto dostępne są końcówki dla dzieci noszących aparaty ortodontyczne;
  • dodatkowe funkcje – zastanów się, jakie dodatkowe funkcje sprawdzą się w przypadku twojego dziecka. Niektóre nowoczesne szczoteczki elektryczne dla dzieci wyposażone są w tryby pracy, które niejako uczą dziecko prawidłowej techniki szczotkowania zębów. Ponadto większość modeli ma timer, funkcję pielęgnacji dziąseł i języka, czyszczenie delikatne i czyszczenie codzienne.

Warto także wiedzieć, że elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci występuje w kilku różnych wariantach, jeśli chodzi o design. Szczoteczka elektryczna dla dzieci z wizerunkiem ulubionych bajkowych bohaterów (Kraina Lodu czy Gwiezdne Wojny) zachęca dzieci do regularnego mycia zębów.

Pierwsza elektryczna szczoteczka dla przedszkolaka – jaka powinna być?

Oczywiście już od urodzenia należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej maluszka – najpierw delikatnie myjąc dziąsła, a potem pierwsze ząbki (na przykład delikatną silikonową szczoteczką dla niemowląt, nakładaną na palec).

Kiedy dziecko ma już pierwsze zęby, to przystępujemy do nauki prawidłowych nawyków. Trzeba nauczyć maluszka, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Jako rodzic na pewno wiesz, że nie jest to łatwe zadanie.

Gdy twój maluszek ma około 3 lat, spokojnie możesz sięgnąć po szczoteczkę elektryczną – sprawdzi się szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B (https://www.oralb.pl/pl-pl/kolekcje-produktow/szczoteczki-dla-dzieci/wedlug-grupy-wiekowej). Codzienne mycie zębów tradycyjną szczoteczką wymaga odpowiednich umiejętności manualnych, o co trudno w przypadku małego dziecka.

Szczoteczka elektryczna – dokładna i skuteczna

Tymczasem szczoteczka rotacyjna zdecydowanie ułatwia małym rączkom cały proces. Pracujący silnik wprawia w ruch główkę szczoteczki, która pracuje z prędkością nawet do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę. Taka technologia skutecznie rozbija płytkę nazębną i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Wielkość główki szczoteczki jest idealnie dopasowana do małej buzi dziecka, a uchwyt ergonomiczny i antypoślizgowy.

Delikatne włosie i wymienne końcówki

Jednocześnie szczoteczki Oral-B dla dzieci wyposażone są w bardzo delikatne włosie, które nie podrażni dziecięcych dziąseł. Ponadto elektryczne szczoteczki do zębów mają tryb delikatnego czyszczenia. Dzięki szczoteczce maluch dokładnie wyszczotkuje zęby, nie pomijając trudno dostępnych miejsc. Samo mycie zębów będzie zaś przyjemne i komfortowe.

Design

Dla małych dzieci bardzo ważny jest też design oraz interaktywne funkcje. Szczoteczki Oral-B są dostępne w wariantach z bohaterami Disneya takimi jak Myszka Mickey lub Kubuś Puchatek, a także postaciami z serii Star Wars oraz LucasFilm Ltd. Ponadto do szczoteczki dołączone są naklejki, którymi maluch może ozdobić swoją szczoteczkę. Dzięki temu uzna ją za swój ulubiony gadżet, a to już prosta droga do tego, by dziecko polubiło mycie zębów.

Interaktywne funkcje

Warto nadmienić, że szczoteczka elektryczna współpracuje z interaktywną aplikacją Disney Magic Timer. Dzięki temu możesz mieć pewność, że szczotkowanie trwa tyle czasu, ile jest to zalecane. Skoczne melodyjki przypominają zaś dziecku o przełożeniu szczoteczki do innej części jamy ustnej.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Oral-B

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź