Pieluszki i rożek dla najmłodszych. Wybieraj mądrze!

0

Świeżo upieczeni rodzice, pary planujące potomstwo lub znajomi i rodzina tych, którzy dopiero rodzicami zostali, pragną podarować najbliższym pociechom to, co dla nich najlepsze. Kompletowanie wyprawki dziecięcej stanowi duże wyzwanie, ale jest też niezwykle ekscytujące.

Spis treści:

  1. Jakie akcesoria dla niemowlaka są potrzebne?
  2. Jakie pieluszki wybrać?
  3. Dlaczego warto zainwestować w rożek?

Jakie akcesoria dla niemowlaka są potrzebne?

Nie sposób wyobrazić sobie przyjścia na świat maleństwa bez gotowej wyprawki. Rodzice oczekujący potomka powinni zawczasu przygotować sobie komplet sprzętu i akcesoriów, aby po porodzie nie martwić się o zaopatrzenie. Warto sięgać po produkty dobrej jakości, estetycznie wykonane, ale też funkcjonalne. Przy zakupie, na przykład, pościeli dobrze jest zapoznać się z zaleceniami, które zapewnią noworodkowi komfort i bezpieczeństwo i pamiętać choćby o tym, że nie poleca się wyposażać łóżeczka w poduszkę, gdyż spanie na poduszce może nie być bezpieczne dla niemowlaka. Pościel antyalergiczna, wykonana z materiałów odpornych na pleśń przyniesie piękne sny maluszkowi. Poza pościelą warto też uwzględnić w swoim budżecie wydatki na pieluszki, rożki, maty do zabawy.

Jakie pieluszki wybrać?

Wielu pamięta jeszcze czasy pieluszek tetrowych. Choć wspomnienie to jest całkiem wyraźne, pieluszki tetrowe ustąpiły miejsca nowym wyrobom. Na przykład wykonanym z muślinu bambusowego. Bambus uprawia się bez stosowania pestycydów. Jest materiałem, który ma właściwości termoregulacyjne, co w praktyce oznacza brak ryzyka przegrzania się latem lub wyziębienia zimą. Ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, a do tego jako naturalna, ekologiczna tkanina oddycha, jest miękka i lekka. Wybór pieluszki bambusowej wielokrotnego użytku, tak innej niż szorstka, niezbyt chłonna tetra, zapewni bezpieczeństwo i komfort nie tylko skórze noworodka, ale też i rodzicom, którzy nie będą obawiać się o zdrowie swojego potomka. Świetne pieluszki w pięknych wzorach znajdziecie u Koali, podwójnej grubości tkanina jest po prostu nieziemsko delikatna w dotyku! Wejdź – https://koalahm.com/akcesoria-higieniczne/pieluszki-muslinowe.

Dlaczego warto zainwestować w rożek?

Rożek dla noworodka jest niezbędnikiem w wyprawce. Umożliwia komfortowe noszenie dziecka w pierwszych tygodniach życia. Rożek jest odpowiednio złożonym kwadratowym kocykiem, dlatego równie dobrze może zastępować kołderkę, może też otulać dziecko na spacerach w wózku. Rożki są bardzo bezpieczne, uniemożliwiają dziecku naciągnięcie sobie materiału na główkę, są też ciepłe, wobec czego nie doprowadzą do wychłodzenia ciała maluszka. Ciepły i przytulny rożek przywołuje maleństwu wspomnienia z okresu ciąży, gdy bezpiecznie rosło w brzuchu mamy. Podobnie jak w przypadku pieluszek warto kierować się zdrowiem i komfortem maluszka oraz sięgnąć po rożki wykonane z jak najbardziej naturalnych, miękkich i ekologicznych tkanin. Takich jak bambus – antyalergiczny, grzybobójczy i dobrze chłonący wodę jest niezbędnikiem w pierwszych dniach życia noworodka. Warto mieć na uwadze, że dobry rożek nie powinien być zbytnio usztywniany. Choć może się wydawać, że dobre usztywnienie będzie wspomagać noszenie dziecka lub poprawi komfort karmienia, tak naprawdę na niemowlaka, którego kręgosłup intensywnie się rozwija, mocno usztywniony rożek może wpłynąć szkodliwie. Z takim założeniem wyszedł wspominany już wcześniej producent tekstyliów dziecięcych i stworzył wyjątkowe rożki o wysokiej przepuszczalności powietrza. Znajdziesz je tutaj https://koalahm.com/rozki-niemowlece-i-kokony/rozek-niemowlecy.

Dominika Krauzowicz

Mail: dominika.krazuowicz@gmail.comMoże ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź