Nietypowe lampy w klasycznych wnętrzach. Jak uzyskać efekt wow?

0

Aktualne propozycje z rynku oświetleniowego zaskakują. Do wyboru są bowiem już nie tylko klasyczne lampy wiszące, powracające do łask żyrandole, czy też zawsze uniwersalne plafony. Użytkownicy mogą się zatopić w świecie produktów, które konstrukcjami zaczynają przypominać okazy z przyrody ożywionej. Nietypowe formy i unikalne połączenia są w modzie, i trend ten szybko nie zginie.

Jak urządzić klasyczne wnętrze, wyposażając je w niezwyczajne oświetlenie, by uzyskać efekt, który zachwyci?

Industrialne oświetlenie nie tylko do loftów

Pokochaliśmy industrialne wystroje. Lubimy się nimi inspirować, w szczególności otwartymi przestrzeniami, brakiem zbędnych przedmiotów, uporządkowaniem zamiast wszechobecnym chaosem. Styl industrialny narodził się w momencie, gdy na rynku zaczęły się pojawiać poprzemysłowe obiekty do sprzedaży. Najpierw stawały się doskonałym miejscem dla artystów. Mogli tu bowiem się inspirować i urządzać swoje pracownie. Obecnie na bazie dawnych fabryk i tego typu wnętrz tworzy się miejsca pracy, zaś industrialny charakter wprowadzamy nawet do tradycyjnych i klasycznych wnętrz domowych.

Jak pogodzić proste, surowe oświetlenie, które zamiast kryształowego klosza ma ażurową klatkę z czarnych prętów, z wnętrzem wyrafinowanym, stylowym lub po prostu klasycznym? Choć nie jest to łatwe zadanie, każdy może sobie z nim poradzić! Do wyboru jest ogrom propozycji, jak choćby lampy ze sklepu https://lampy.it/. Zachwycające, nietypowe, ale mające w sobie dozę uniwersalności.

Aby złagodzić surowość loftowych konstrukcji oświetleniowych i nadać tradycyjnemu wnętrzu ciepłego klimatu, warto wybierać spośród propozycji, które mają metalowe klosze w geometrycznych kształtach, do tego od wewnątrz wybarwione na złoto lub w kolorze miedzi. Takie połączenie sprawia, że światło jest łagodniejsze, a rozświetlone barwy złota i miedzi nadają aranżacjom wrażenia elegancji i klasy.

Oświetlenie na szynach

Źródła światła umieszczone na szynoprzewodach składają się na oświetlenie przede wszystkim funkcjonalne i proste. To zaś sprawia, że w klasycznych i tradycyjnych aranżacjach zostaje uzyskany efekt kontrastu, ale bez przekraczania cienkiej granicy między tym, co ciekawe i niebanalne, a zasługujące na miano kiczu.

Ciepłe światło z małych punktów świetlnych umieszczonych na szynach, z możliwością dopasowania kierunku padania światła, to okazja do udekorowania wnętrza. Światłem przecież podkreślamy najciekawsze elementy aranżacji, niektórym przedmiotom nadajemy charakteru dzieła sztuki. To samo światło pozwala ukryć mankamenty architektoniczne, a także nadać przytulnej atmosfery.

Nie bójmy się lamp, które na pierwszy rzut oka wyglądają niczym wyjęte z filmów science fiction. Nie omijajmy w sklepach oświetlenia nietypowego pod względem kształtu, rozmiaru czy kolorystyki. Znajdźmy równowagę między nowoczesnością a klasycznym wystrojem i sprawmy, by nasze wnętrza odzyskały świeżość oraz blask. Doskonale nadają się do tego nie tylko lampy industrialne i na szynach.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź