Łóżko domek dla dzieci – dlaczego to hit sezonu?

0

Najistotniejszym wydarzeniem w życiu rodziny z całą pewnością jest przybycie nowego lokatora lub lokatorki, nierzadko zjawisko ma charakter zespołowy. W każdym razie jest to chwila wyczekiwana przez rodziców, poprzedzona całą masą przygotowań. O kolorach ścian, naklejkach i zasłonkach napisano już wiele tomów mądrych ksiąg, jednak niewiele jest publikacji o najważniejszym wyposażeniu pokoju dziecięcego. Jakie łóżko dla bobasa będzie najlepsze? Czy łóżko domek spełni oczekiwania rodziny? A jeśli tak, to dlaczego?

Łóżko domek dla dzieci

Bez wątpienia przez najbliższe lata będzie to baza główna naszej pociechy. Stąd będą dochodzić kwilenia niemowlaka i od komfortu malca będzie zależeć, czy będą to dźwięki radosne, czy wręcz przeciwnie. Niejako przy okazji mebel będzie stanowić przeuroczą ozdobę wnętrza, mamy zatem istotną wartość dodaną.

Od zdrowego snu naszej pociechy zależy nie tylko poprawny rozwój maleńkiego organizmu, to także czas wytchnienia dla zapracowanych rodziców. Tata i mama znajdą dzięki temu chwilkę dla siebie, przy czym zdrobnienie „chwilka” użyte jest z pełną świadomością.

Czym różni się łóżko domek od klasycznych konstrukcji? Na czym polega przewaga takiego rozwiązania? Zastanówmy się…

Łóżko domek dla dzieci, prawdziwy hit!

Najistotniejszą sprawą w takim przypadku jest bezpieczeństwo maluszka, to nie ulega wątpliwości. Zatem mebelek musi być wykonany z materiałów nietoksycznych, a jego konstrukcja powinna zabezpieczać brzdąca przed wypadnięciem. Obowiązkiem producenta jest unikanie połączeń klejowych, drewno ma być w pełni naturalne (żadnych płyt) i certyfikowane. Aby przekonać się, iż tak jest w istocie, wystarczy odwiedzić stronę https://kocotkids.com/lozko-domek-dla-dziecka, i wszystko jasne.

Przestrzeń nad miejscem do spania będzie w najbliższym czasie jedyną dostępną dla maleństwa, z tego powodu istotne jest, by znajdowały się tam zabawki lub maskotki absorbujące uwagę. Stelaż w kształcie domku pozwoli bezpiecznie przymocować odpowiednie akcesoria. W przeciwnym razie nasz bąbel będzie się po prostu nudził. Doświadczeni rodzice z pewnością wiedzą, co to oznacza.

To nie wszystko, łóżko domek pozwala zabezpieczyć sen niemowlęcia poprzez zaciemnienie i wygłuszenie miejsca odpoczynku delikatną, przewiewną tkaniną. Odgłosy dochodzące z innych pomieszczeń lub zza okna przestaną wybudzać naszą pociechę.

W sytuacjach awaryjnych (będą takie, zapewniam) zapasowa pościel, kocyk i pieluszki będą zawsze pod ręką, schowane w funkcjonalnej szufladzie, umieszczonej pod łóżeczkiem.

I najważniejsze, dzidzia od początku swego życia będzie miała tylko swoje, bezpieczne i przytulne miejsce, chociaż… czułe ramiona mamusi i tak będą najcudowniejsze.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź