Jakie zabawki interaktywne wybrać?

0

Zabawki interaktywne z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – są kolorowe, najczęściej wykonane z atestowanych, dobrej jakości materiałów i przyciągają uwagę dziecka na dłużej. Co jednak najważniejsze: uczą przez zabawę. Ogromny wybór w sklepach sprawia jednak, że naprawdę trudno zdecydować się na jeden model. Podpowiadamy, jak wybrać zabawkę interaktywną.

Nie ulega wątpliwości, że zabawki interaktywne to zawsze dobry pomysł. Sprawdzą się jako prezent na roczek lub podarunek zupełnie bez okazji. Są piękne, potrafią śpiewać i mówić, skutecznie wspierając rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Jak jednak wybrać tę najlepszą?

Na co zwrócić uwagę, kupując zabawkę interaktywną?

Aby nie zagubić się w ogromie oferowanych modeli, warto uwzględnić 5 podstawowych kryteriów:

  • Bezpieczeństwo – aby mieć pewność, że zabawki interaktywne nie stanowią zagrożenia dla maluszka, wybieraj te z atestowanych materiałów (wszystkie, które spełniają konieczne normy, posiadają certyfikat CE) i unikaj modeli z niewielkimi elementami, które dziecko mogłoby połknąć;
  • Funkcjonalność – jeśli chcesz obdarować dziecko czymś, co będzie cieszyło je przez długi czas, weź pod uwagę przede wszystkim te zabawki interaktywne, które zapewniają kilka poziomów trudności;
  • Głośność – pamiętaj, że za głośne zabawki interaktywne mogą przestraszyć dziecko, a także bardzo skutecznie irytować towarzyszących mu dorosłych;
  • Kolory – zwróć uwagę, by nie wybierać przesadnie pstrokatych ale również zbyt stonowanych, np. pastelowych kolorów – te pierwsze mogą męczyć oczy, zaś te drugie mogą nie być w ogóle atrakcyjne i dziecko nie zwróci na nie uwagi;
  • Wiek i możliwości dziecka – zarówno zabawki interaktywne, jak i te bardziej standardowe, muszą być dopasowane do konkretnego dziecka: rocznego maluszka nie zainteresuje sprzęt kierowany do niemowląt czy nastolatków, tym samym nie wykorzysta on potencjału zabawki.

wonder buddies

Zabawki interaktywne z serii Mali Odkrywcy Tiny Love

Zabawki interaktywne dostępne obecnie w sklepach mogą pełnić naprawdę bardzo różne role. W zależności od wybranego modelu, mogą uczyć twoje dziecko m.in. języka obcego, liczb, literek czy też krótkich słów lub prostych działań matematycznych. Jednak zabawki dla rocznego dziecka przede wszystkim powinny wpływać na rozwój małej motoryki, i umiejętności psychospołecznych, rozwijać wyobraźnię, kreatywność oraz uczyć o zasadzie przyczyna-skutek. Nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love łączy w sobie te funkcjonalności. Znajdziesz w niej aż 7 kart tematycznych, które zawierają wyjątkowe propozycje wspólnych zabaw. Okazuje się, że starannie przygotowane kolorowe zabawki szybką podbijają serca dzieci.

wonder buddies

Wybierając zabawki interaktywne dla dzieci, musisz pamiętać, że maluchy nie lubią nudy. Naturalnie więc szukają tego, co jest kolorowe, wydaje ciekawe dźwięki czy wyróżnia się nietypowym kształtem. Zabawka edukacyjna Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love pobudza ich zmysły – oddziałuje na wzrok, słuch i dotyk. Co więcej, nowa zabawka edukacyjna stymuluje również emocje i pozwala rozwijać zdolności komunikacyjne. Jest idealna zarówno do zabawy indywidualnej, jak i wspólnego spędzania czasu z dorosłym czy innymi dziećmi. A co najważniejsze, dziecko ma zapewnioną najbardziej przyjemną formę nauki – poprzez interesującą zabawę.

zabawka na roczek

Wzorowy rozwój na każdej płaszczyźnie to marzenie każdego rodzica. Dlatego właśnie wybieramy rozwiązania, które stymulują emocje, intelekt i umiejętności społeczne naszych dzieci. Nie ma więc nic dziwnego w dużym zainteresowaniu, jakim cieszą się zabawki interaktywne. To ważne, by wybierać je mądrze i inwestować w wartościowe rozwiązania. Te bowiem skutecznie pobudzają ciekawość i wspierają w nauce przydatnych umiejętności.

Mali Odkrywcy Tiny Love

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź