Jakie rzeczy dla dziecka są niezbędne, a jakie wręcz przeciwne? Tylko fakty i zero mitów

0

Narodziny dziecka zmieniają życie rodziców o 180 stopni. Od tego dnia towarzyszyć im będzie strach o dziecko, ale też bezmiar miłości. Jednocześnie rodzice chcą dla swojego maluszka tego, co najlepsze, a to oznacza, że czasami (choć w dobrej wierze) nie mają umiaru. Bądźmy szczerzy, będąc rodzicem czasami ciężko jest zachować balans z zakupami, co kończy się tym, że kupuje się mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Dziś podpowiemy Wam, co jest tak naprawdę potrzebne, a co jest zupełnie zbędne.

Monitor oddechu – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Nagła śmierć łóżeczkowa niestety nie jest tylko mitem, lecz faktem. Nadal też nie odkryto jej przyczyny. Według statystyk najwięcej zgonów dotyczy chłopców, wcześniaków i to w okresie zimowym. Wiadomym jest, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego też nawet w sytuacji, gdy Wasz maluszek nie jest w tej grupie ryzyka, warto, a nawet trzeba zaopatrzyć się w monitor oddechu. Jego działanie jest stosunkowo proste. Monitor ma za zadanie wykryć przerwę w oddechu dziecka zazwyczaj po 15 sekundach. Jeżeli dochodzi do przerwy w oddechu, to urządzenie zaczyna delikatnie wibrować, aby pobudzić dziecko do tego, by zaczęło oddychać. A gdy nadal nie ma efektów, czyli nadaj nie rejestruje oddechu, to wtedy włącza się bardzo głośny alarm, który ma obudzić rodziców, by podjęli interwencję. Najlepiej stosować go do 12 miesiąca życia. Można też wybrać urządzenie z kamerką, która w sumie jest połączeniem monitora oddechu z nianią elektroniczną. Swoją drogą cena tego typu urządzeń nie jest wysoka. A z drugiej strony nawet jakby była, to przecież na dziecku i jego bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Nie warto kupować dużej ilości ubranek

Są takie rzeczy, które można uznać za zbędne. I należą do nich dekoracyjne ubranka, które w żadnym przypadku niemowlętom czy noworodkom się nie przydadzą, a wręcz stanowią dla nich zagrożenie. Dziecko ma czuć się komfortowo i wygodnie w ubrankach. Powinny być wykonane z materiałów bardzo delikatnych dla jego skóry. Najlepiej wybrać bawełnę ekologiczną, która pozwala skórze oddychać, ale też zapobiega przegrzaniu się maluszka. Nie warto natomiast kupować dużej ilości ubranek, bo pamiętajcie, że dziecko naprawdę szybko rośnie. Zresztą w prezencie na pewno otrzyma body i śpioszki. I właśnie takich ubranek potrzebuje najwięcej. Przydają się też kombinezony, ale dopiero w sezonie jesiennym i zimowym. Nie warto natomiast ich kupować na zapas, bo może się okazać, że dziecko urośnie tak bardzo, że dane ubranko okaże się za małe. A tego przecież chcecie uniknąć.

Otulacz dla niemowlaka – dla bezpieczeństwa i wygody

Absolutnym must have jest otulacz dla niemowlaka. Warto tutaj wiedzieć, że daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że czuje się ono jak w brzuszku mamy. Otulacz naprawdę dobrze go wycisza, ale też reguluje temperaturę ciała. Do tego ułatwia zasypiania i przy tym zapobiega odruchowi Moro. To świetne rozwiązanie dla wszystkich dzieci. Oczywiście sprawdzi się więc dla maluszków, które mają problemy z zasypianiem, ale też śpią krótko. Stosowanie otulacza dla niemowlaka ułatwia wprowadzenie dziennej rutyny, a przy tym redukuje kolki.

Dobry fotelik na wagę złota

Są takie rzeczy, które należy kupić dla dziecka. Na pewno są to otulacze dla niemowlaka. Ale niezbędny jest też dobry fotelik samochodowy. I właśnie na jego zakupie oszczędzać nie można. W końcu to o bezpieczeństwo maluszka chodzi. Przede wszystkim nie należy kupować używanych modeli, bo foteliki mają swój termin ważności. Do tego nie wiecie czy przypadkiem nie straciły swoich właściwości ochronnych. Muszą mieć też wszystkie niezbędne certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa, w tym wysoki wynik ADEC. W żadnym wypadku nie kupujcie go w supermarkecie czy innym dyskoncie. Zwróćcie też uwagę czy zapewnia boczną ochronę. Oczywiście musimy też wspomnieć o tym, że modele uniwersalne nie są bezpieczne. Fotelik powinien być idealnie dopasowany do wieku dziecka. Kupowanie na wyrost sprawia, że nawet w razie małego wypadku dziecko nie ma żadnej ochrony.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź