Jakie produkty zniweczą każdą dietę?

0

Szczupła i smukła sylwetka jest marzeniem wielu osób, a kobiety po ciąży szczególnie o nią zabiegają. Uzyskanie zamierzonej sylwetki nie jest łatwe, okupione zostaje wieloma wyrzeczeniami, zmianami nawyków żywieniowych, jak również wdrożeniem intensywniejszej niż dotychczas aktywności fizycznej. Zachowywanie określonych zasad z pewnością sprzyja odchudzaniu, nawet jeśli nie jest dla nas proste. Okazuje się jednak, ze istnieje pewna grupa produktów, które uważamy za przyjazne osobom odchudzającym się, a one tymczasem mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Warto więc uważać i z dużą dokładnością wybierać, to z czego złożone zostanie nasze codzienne menu. Na jakie produkty powinnyśmy być jednak szczególnie wyczulone?

  1. Pieczywo – Zwykle przy diecie odradzane jest białe pieczywo, gdyż może prowadzić do zwiększania wagi i pojawiania się wielu chorób. Dla wielu osób, które nie są w stanie z niego całkowicie zrezygnować dobrą alternatywą okazuje się ciemne pieczywo. Istotne jest jednak aby dokładnie czytać etykiety, bo zdarza się, że ciemny chleb wytworzony został z białej mąki, a jedynie jest zabarwiony np. poprzez wykorzystanie karmelu. Jeśli zależy nam na dobrym pieczywie to powinno ono powstawać z mąki razowej.
  2. Granola – niektóre osoby decydują się na zastąpienie z jej pomocą dobroczynnej dla naszego organizmu i odchudzania owsianki. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż wyróżnia się ona wysoką kalorycznością, nie powinno się jej również zjadać między posiłkami. Ewentualnie dopuszcza się ją na śniadanie, gdy organizm potrzebuje więcej energii, jednak w niedużej ilości maksymalnie 50 gram. jeśli decydujemy się na jakąś z dodatkami sprawdźmy ich zawartość – wszelkie orzechy i inne bakalie zmieniają wartości posiłku. Jednocześnie kupna granola może zawierać cukier.
  3. Słodziki – zagrożeniem są dla nas przede wszystkim te sztuczne, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do zatruć pokarmowych. Pośród szczególnie niekorzystnych wymienia się acesulfam, aspartam, mannitol czy cyklaminiany. Jeśli nie chcemy całkowicie rezygnować ze słodkości, postawmy na naturalne rozwiązania taki jak miód, inulinę, czy maltitol.
  4. Soki owocowe – z pewnością świetnie gaszą pragnienie latem. Najzdrowsze będą te świeże samodzielnie wyciskane. Jednak sok sam w sobie zawiera spore ilości cukru, co może negatywnie wpływać na nasze odchudzanie.
  5. Wafle ryżowe – często uznawane są za ciekawy zamiennik pieczywa w diecie osoby odchudzającej, jednak raczej powinno się nich unikać jeśli chcemy zrzucić kilogramy. Jest to produkt wysoce przetworzony i występuje w nich niewiele witamin i minerałów, jakże potrzebnych naszemu organizmowi. Specjaliści wskazują również, że w waflach taki może występować arsen, który w większych ilościach ma działanie toksyczne dla organizmu: wpływa m.in. na zmniejszenie ilości produkowanych hormonów, powoduje zaburzenia pracy układu oddechowego, ma też negatywne działanie na odporność naszego organizmu. Co istotne wyróżnia je również wysoki indeks glikemiczny, przez co po krótkim czasie od ich zjedzenia odczuwamy ponownie głód.
  6. Jogurty – powinniśmy wybierać kefiry oraz jogurty jedynie naturalne, gdyż we wszelkich owocowych i smakowych obecne mogą być sztuczne dodatki i konserwanty, aromaty czy barwniki, a co szczególnie nie wskazane dla naszej diety, to fakt, ze często są dosładzane cukrem.

Z pewnością istnieje jeszcze wiele produktów, które uważaliśmy za zdrowe, jednak niekoniecznie sprzyjają one naszemu odchudzaniu. Warto czytać etykiety i przykładać dużą wagę do tego, z czego składają się nasze codzienne posiłki. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie z pewnością schudniemy i będziemy z siebie zadowolone.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź