Jak dbać o cerę w czasie ciąży i po jej zakończeniu?

0

Dla większości kobiet piękna cera jest niezwykle ważnym elementem urody. Niestety często trudno ją utrzymać dokładnie w takim stanie jak byśmy chciały. W wieku nastoletnim pojawiają się zmiany hormonalne i częste wypryski lub nawet trądzik, który wymaga odpowiedniego leczenia. Gdy zachodzimy w ciąże sytuacja może być bardzo różna. Niektóre kobiety w okresie błogosławionym mają idealną cerę, a na pierwsze problemy zaczynają narzekać już po rozwiązaniu. Inne męczą się przez całą ciążę i dopiero po jej zakończeniu skóra zaczyna stopniowo dochodzić do siebie. Nie wszystkiemu możemy skutecznie i bezpiecznie zapobiec, warto jednak zadbać o odpowiednią regularność pielęgnacji i jej powtarzalność.

Regularna pielęgnacja

Przede wszystkim warto skupić się na rodzaju swojej cery i stosować odpowiednio do niej dobrane kosmetyki, aby nie powodować dodatkowych podrażnień i stanów zapalnych. W kwestii regularności pielęgnacji skóry istnieje kilka zasad, na który szczególnie warto się skupić.

  1. Dwa razy dziennie wykonujemy pełen demakijaż – skórę należy umyć odpowiednio do tego przeznaczonym preparatem, następnie tonizujemy z wykorzystaniem toniku lub hydrolatu, osuszyć i nałożyć odpowiedni krem. Rano makijaż nakładamy dopiero po wchłonięciu się kremu. Aby nieco to przyspieszyć można go delikatnie wklepywać opuszkami palców. Pobudzimy w ten sposób również krążenie, dzięki czemu skóra będzie lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona.
  2. Nigdy nie kładziemy się spać w makijażu – ma to bardzo zły wpływ na naszą cerę. Nawet jeśli wracamy późno i nie możemy utrzymać otwartych oczu, koniecznie wykonajmy razem z myciem zębów demakijaż i nałóżmy krem.
  3. Raz na tydzień wykonujemy peeling – tu znowu zachodzi konieczność dopasowania go do potrzeb naszej skóry i jej rodzaju. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny.
  4. Dbamy o cerę a nie jedynie o twarz – do cery zaliczamy jeszcze szyję i dekolt.

Ciąża o pielęgnacja

W większości przypadków po zajściu w ciążę nie ma konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w pielęgnacji cery. Większość pan dalej systematycznie stosuje te same produkty. W niektórych przypadkach oddziaływanie hormonów w tym wyjątkowym czasie prowadzi do pojawienia się reakcji nadwrażliwości, przez co konieczna może być zmiana i używanie zdecydowanie łagodniejszych produktów.

Nawet jeśli w czasie ciąży pogarsza się stan naszej skóry nie powinnyśmy na własną rękę wprowadzać drastycznych zmian. Pamiętajmy, że w czasie ciąży nie wszystko nam wolno, a co za tym idzie jeśli cokolwiek w stanie skóry nas martwi warto udać się do kosmetologa lub dermatologa, gdzie na pewno zostaniemy odpowiednio ukierunkowane.

Zabiegi gabinetowe

Pula zabiegów, jakie mogą być wykonane u kobiet ciężarnych w gabinecie kosmetycznym jest bardzo ograniczona. Często w przypadku wielu z nich nie znamy dokładnego wpływu na płód, więc przezornie jest on odradzany. Z pewnością jednak zabieg odżywczy i relaksacyjny przyniesie naszej skórze ulgę.

Dodatkowa pielęgnacja

Przy nakładaniu kosmetyków warto również pokusić się o delikatny masaż twarzy. Zawsze zaczynamy go od dolnych partii i kierujemy się ku górze. Wspomożemy w ten sposób jędrność i oczyszczanie się skóry, a dodatkowo jest to zwyczajnie przyjemne.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź