Foteliki Britax Romer – co je wyróżnia?

0

O bezpieczeństwie dziecka powinniśmy myśleć w domu, podczas spaceru i w podróży. W każdym miejscu musimy zadbać o odpowiednie akcesoria. W przypadku wyjazdów kluczową rolę dogrywają foteliki samochodowe.

Fotelików samochodowych jest w sprzedaży wiele, ale nie wszystkie one przeszły równie rygorystyczne badania i równie dobrze wypadają na testach. Jeśli chcemy zaopatrzyć nasze dziecko w wysokiej klasy sprzęt, weźmy pod uwagę fotelik Britax.

Britax Romer – kilka słów o producencie

Britax Romer to niemiecki producent wózków dziecięcych i fotelików samochodowych. Jego produkty są znane i cenione na całym świecie. Pierwszy fotelik tej marki pojawił się na rynku przeszło 50 lat temu. Od tamtego czasu technologia bardzo się rozwinęła, a produkty Britax Romer są nieustannie udoskonalane. Firma stworzyła bardzo rygorystyczne procedury testowania, ma też centra testujące własne produkty. Wszystkie te starania sprawiają, że foteliki są bezpieczne i produkowane w zgodzie z najwyższymi standardami.

Bezpieczeństwo od urodzenia

Ponieważ Britax Romer jest doświadczoną firmą, przygotowała kilka serii fotelików. O bezpieczeństwo w samochodzie dbamy od pierwszych dni, ale wraz z rozwojem dziecka, jego potrzeby nieco się zmieniają, podobnie jak sylwetka. Dlatego też w zależności od tego, jak duże jest nasze dziecko, powinniśmy się koncentrować na innych modelach. Do wyboru mamy kilka kategorii: od 0 do 13 kg, od 0 do 18 kg, od 9 do 18 kg, od 9 do 25 kg, od 9 do 36 kg i od 15 do 36 kg.

Dla maluszków są oczywiście nosidełka. Sprawdzą się nie tylko w samochodzie, ale można je przypiąć do stelaża wózka Britax. Kolejne foteliki są dla nieco starszych dzieci i powinniśmy je dobierać pod kątem własnych oczekiwań. Niektóre są fotelikami obrotowymi i mają zintegrowaną bazę, inne są wąskie i w sam raz do mniejszych samochodów. Niektóre modele mają ramę antyrotacyjną, system antyprzechyleniowy, kilka różnych ustawień siedziska i wiele innych.

Po foteliki Britax możemy sięgać nie tylko wtedy, kiedy nasze dziecko jest bardzo małe. W ofercie są też takie, które sprawdzą się w przypadku młodszych uczniów. Zaprojektowano je w taki sposób, by były pod względem ergonomii maksymalnie dopasowane do dziecięcej sylwetki. Powstały z myślą o maluchach ważących między 15 a 36 kg. Zatem mogą z niego korzystać dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wśród najważniejszych cech charakterystycznych fotelików tej marki trzeba wymienić to, że pozwalają na montaż tylko w zgodzie z kierunkiem jazdy.

Zastosowano w nich innowacyjne systemy bezpieczeństwa i do montażu wykorzystuje się Isofix. W przeciwieństwie do wielu innych fotelików samochodowych dziecka nie przypina się wewnętrznymi pasami bezpieczeństwa. Tego rodzaju rozwiązania stosuje się najczęściej w fotelikach przygotowanych z myślą o młodszych dzieciach. W przypadku fotelików Britax Romer dla starszaków dziecko przypina się pasem samochodowym. Jest to bezpieczne dla dziecka, a równocześnie zwiększa stabilizację fotelika.

 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź