Elektroniczna niania – na jaką się zdecydować?

0

Malutkie dzieci potrzebują dużo uwagi swoich rodziców. Choć często starają się oni poświęcać im jak najwięcej czasu, nie mogą zaniedbywać innych obowiązków. Istotną kwestią jest jednak to, aby mieli oni świadomość, kiedy ich dzieci czegokolwiek potrzebują. Nie zawsze da się usłyszeć płacz maluszka z drugiego pokoju, zwłaszcza gdy jest on daleko lub drzwi i ściany izolują dźwięk. Z rozwiązaniem przychodzi elektroniczna niania.

Czym jest elektroniczna niania?

Elektroniczna niania to urządzenie, dzięki któremu możemy monitorować zachowania dziecka. Można je zakupić stacjonarnie lub w sklepach internetowych, np. https://eplusbaby.pl/. Jest to ułatwienie zarówno w dzień, podczas wykonywania codziennych zadań, jak i w nocy, gdy dziecko się przebudza. Niektóre nianie elektroniczne mają oprócz głosu, możliwość monitorowania obrazu, dzięki czemu można patrzeć, czy dziecko śpi lub czy jest przykryte.

Najważniejsze funkcje

Nianie elektroniczne mają zróżnicowane funkcje. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Bardzo ważna jest jakość dźwięku. Powinna ona być jak najwyższa, aby wyraźnie i bez zakłóceń słyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka. Drugą istotną kwestią jest zasięg. Należy zwrócić uwagę, aby był on w odległości od pokoju dziecka do pokoju rodziców bez zakłóceń. Ciekawą funkcją są również kołysanki, które często oferują w swoim sprzęcie producenci. W niektórych nianiach elektronicznych jest również możliwość komunikacji dwukierunkowej, co może być dużym ułatwieniem, gdyż często sam głos rodzica wystarczy, aby uspokoić dziecko. Ważne, aby dało się dostosować głośność dźwięku oraz poziomu jasności światła. Niania elektroniczna powinna też kontrolować temperaturę w pokoju, aby dziecko na pewno miało odpowiednie warunki. Przyda się również możliwość wyciszenia dźwięku, a także dobrej jakości bateria.

Producenci niań elektronicznych

Na rynku dostępne jest sporo możliwości niań elektronicznych. Można je dostać np. w sklepie eplusbaby. Warto dokładnie sprawdzić możliwości, aby wybrać tę, która spełnia jak najwięcej funkcji, na których nam zależy. Producentów takiego sprzętu nie brakuje. Są to np. ProBaby PSD czy Swettel.

Cena

Zakup takiego sprzętu to wydatek kilkuset złotych. Ceny jednak są dość mocno zróżnicowane i uzależnione od takich czynników, jak producent, a także funkcje. Zazwyczaj droższe są nianie, zawierające np. możliwość transmitowania wideo.

Czy warto inwestować?

Choć zakup niani elektronicznej nie należy do najniższych wydatków, jest to z pewnością dobra inwestycja. Nie ma możliwości przebywania z dzieckiem przez dwadzieścia cztery godziny, dlatego też na czas, kiedy trzeba zostawić pociechę samą w pokoju, należy zapewnić mu bezpieczeństwo i troskę. Jest to również dobre rozwiązanie, kiedy uczymy dziecko spać samemu, bez rodziców. Nianie elektroniczne to masa różnych możliwości. Decydując się na taki zakup prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż producenci oferują bardzo dużo różnych funkcji. Z pewnością będzie to ułatwienie życia, nie dając dziecku poczucia osamotnienia.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź