Czy królik jest dobrym prezentem dla dziecka?

0

Co roku w ramach świąt lub innych okazji podczas których wzajemnie się obdarowujemy upominkami powraca temat szczególnego prezentu, jakim jest zwierzątko domowe takie jak pies kot czy obecnie coraz częściej wybierane na podarunek króliki. Prezent w tej postaci powinien być przemyślany i poprzedzony szeregiem rozmów z dzieckiem, aby przygotować je na wzięcie odpowiedzialności za dodatkowego członka rodziny. Dodatkowo warto wspólnie zgłębić wiedzę na temat pupila, sposobu karmienia i funkcjonowania w domowym zaciszu. Dowiedz się czy królik lub inne zwierzę jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka i jaki korzyści płyną z opieki najmłodszych nad pupilami.

Zwierzątko domowe najlepszą lekcją odpowiedzialności

Fundamentalnym aspektem, przemawiającym za podarowaniem królika w prezencie bożonarodzeniowym bądź urodzinowym jest nauka odpowiedzialności przez najmłodszych. Opieka nad zwierzakiem kształtuje w dzieciach empatię, troskę o inne stworzenie, poważne podchodzenie do obowiązków, a także wpływ na otaczające środowisko. Zabawa, karmienie, a nawet sama obserwacja pozwala na pełne zrozumienie idei opieki nad żywym stworzeniem. Obecność pupila stanowić może nieoceniony bodziec do kształtowania osobowości dzieci i prawidłowych wzorców, a także sprzyjać przechodzeniu na wyższe etapy rozwojowe. Argument ten, poza samą chęcią posiadania zwierzaka, w największym stopniu przekonuje rodziców do ostatecznej decyzji zakupu. Badania potwierdzają pozytywny związek, jaki niesie ze sobą obecność zwierzątka w rodzinie i jego wpływ na rozwój najmłodszych.

Przygotowanie do opieki nad zwierzęciem

Darując pupila warto jednak zrezygnować z niespodzianki, a całe wydarzenie poprzedzić dłuższą rozmową, stanowiącą przygotowania do wzięcia odpowiedzialności za nowego domownika. Taka konwersacja pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji, dopasowanej zarówno do wieku, jak również charakteru i osobowości dziecka. Warto zwrócić uwagę na czas, w którym utrzymuje się chęć posiadania zwierzątka przez najmłodszych – w przypadku, w którym z dnia na dzień dowiadujemy się o pragnieniu królika, istnieje duże prawdopodobieństwo zmiany decyzji w przyszłości i utratę zainteresowania opieką. Dobrym pomysłem jest również uwrażliwienie najmłodszych na newralgiczne aspekty, jeżeli chodzi o zajmowanie się królikiem – ten rodzaj pupila nie przepada szczególnie za podnoszeniem, a w kuwecie powinien mieć zapewniony stały dostęp do siana, suszek oraz świeżej wody do picia. Dodatkowo, w przypadku zbyt mocnej zabawy lub przytulania może ugryźć, co może wprowadzić zbędny stres w życiu obu stron. Przygotowując w domu miejsce dla królika należy wyposażyć się przede wszystkim w klatkę o odpowiedniej wielkości, poidełko, zabawki, miseczkę na pożywienie, wyściółkę oraz paśnik na sianko.

Gdzie znaleźć zwierzęta na sprzedaż w sieci?

Zwierząt domowych na sprzedaż szukać możemy zarówno w ośrodkach adopcyjnych, jednak na przestrzeni ostatnich lat ponadprzeciętną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju serwisy ogłoszeniowe takie jak chociażby Pokato.pl. Ogłoszenia króliki domowe, uzupełnione odpowiednimi zdjęciami i opisem, których możemy znaleźć w sieci całe mnóstwo, stanowią możliwość zakupu zdrowego pupila, który z pewnością podbije serca naszych dzieci. Przed podjęciem decyzji warto również skontaktować się z obecnym właścicielem zwierzaka, który z chęcią udzieli nam wszelkich dodatkowych informacji na jego temat, a także tych odnoszących się do opieki, sposobu karmienia i zabawy.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź