Czeka Cię długi lot? Oto cztery sposoby, które pomogą ci przetrwać podróż

0

Mimo tego, iż podróż samolotem może być fascynująca i często okazuje się najszybszą formą dotarcia do celu, to dla niektórych nie jest rozwiązaniem idealnym. Gdy lot trwa kilka godzin, w końcu pojawia się uczucie nudy i beznadziei. Jak sobie z tym poradzić? Podpowiadamy.

Sen jest dobry na wszystko

Pierwszym skutecznym sposobem na długi lot, jest oczywiście sen. Jest to dobre rozwiązanie z kilku powodów – przede wszystkim sprawia, że w miejscu docelowym nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni. Przespanie długiego lotu to także dobry sposób na zabicie czasu. Jednak turbulencje, mało miejsca czy stres spowodowany lotem mogą sprawić, że zapadnięcie w sen nie będzie takie proste. Można sobie jednak pomóc, stosując odpowiednie środki. Jednym z popularniejszych jest Aviomarin. Środek Aviomarin przez internet można zakupić szybko i wygodnie, często w bardzo korzystnej cenie. W tym celu warto skorzystać z porównywarki cen leków. Taką opcję oferują niektóre apteki internetowe, jak np. Gdziepolek.pl. Aby sen był jak najbardziej komfortowy, na pokład samolotu warto zabrać ze sobą wygodną poduszkę.

Umilenie czasu

Najprostszym sposobem na umilenie czasu jest czytanie ciekawej książki. Poza tym można także posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć serial albo film. Propozycją dla osób towarzyskich jest poznawanie nowych osób. Warto również od czasu do czasu ruszyć się z miejsca, aby rozprostować nogi. Co prawda rozmiar pokładu nie pozostawia wielu możliwości, ale już samo przejście się do toalety dobrze wpływa na stan nóg i kręgosłupa.

Odpowiednie nawodnienie

Powietrze w samolocie jest suche, co powoduje odczuwanie negatywnych skutków po podróży. Mowa tutaj o problemach z koncentracją, senności, bólach głowy, złym samopoczuciu czy problemach ze snem. Podczas lotu należy więc pić szczególnie dużo wody. Warto także zakupić specjalne napoje z elektrolitami, które dodatkowo wzmocnią organizm.

Przekąski

Przekąski to zawsze dobry sposób na nudę i urozmaicenie długiej podróży. Aby nie czuć się po nich ciężko, warto spożywać zdrowe i lekkostrawne produkty. Doskonale sprawdzą się orzechy, suszone owoce czy słodycze domowej roboty. W celu uniknięcia złowrogich spojrzeń współpasażerów, zalecamy zrezygnować z produktów, które mają intensywny zapach.

Podsumowanie

Lot samolotem może być przyjemny, jeśli jednak trwa wiele godzin staje się po prostu nudny. Warto więc odpowiednio się do niego przygotować. Dobrym sposobem jest zawsze sen. W przypadku problemów związanych z zaśnięciem, można spożyć odpowiedni preparat z apteki, który rozwiąże problem. W torbie podróżnej powinna znaleźć się także woda oraz przekąski, dzięki którym samopoczucie w trakcie i po podróży będzie dużo lepsze. Od czasu do czasu warto rozprostować nogi i przejść się do toalety i z powrotem. Niezbędne są również przedmioty, dzięki którym można pokonać nudę. Możliwości jest wiele – dobra książka, film, czasopismo, kzyżówki czy serial. Jeśli lubisz zawierać nowe kontakty, również w samolocie możesz to zrobić. Dzięki tym sposobom podróż przebiegnie w miły sposób.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź