Czas dla siebie i dla własnej urody warto go znaleźć

0

Gdy rodzi się dziecko zmienia się cały nasz świat i życie staje się zupełnie inne niż dotychczas. Większość swojego czasu podporządkowujemy temu maleństwu i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż coraz silniej rozumiemy czym jest bezwarunkowa miłość. Jednak jesteśmy też ludźmi, jesteśmy kobietami i koniecznie musimy znaleźć czas tylko dla siebie, w którym o siebie zadbamy i odpoczniemy. To ważne dla naszej psychiki i urody, szczególnie jeśli maluch jest tak absorbujący, że ciężko nam się spokojnie wykąpać.

Jak znaleźć czas na urodę?

Na co dzień wystarczy nam zaledwie pół godziny na relaksujący prysznic – warto wcześniej ustalić to z partnerem lub mężem, niech w tym czasie zajmie się dzieckiem, a my idźmy do łazienki odpocząć i zapomnijmy o wszystkim choć na chwilę. Możemy wziąć prysznic lub relaksującą kąpiel z olejkami lub solami, za co nasza skóra z pewnością nam podziękuje.

Raz w tygodniu poprośmy partnera lub babcie aby wzięli dziecko na 2 godziny na spacer, a my urządźmy sobie dłuższy seans dla urody. Wykonajmy wówczas peeling, nałóżmy maseczkę, przeprowadźmy depilację oraz zajmijmy się paznokciami. Dodatkowo od czasu do czasu ten czas można wykorzystać na wizytę u kosmetyczki, co z pewnością znacząco poprawi nasze samopoczucie, bo dodatkowo wyjdziemy porozmawiać z ludźmi.

Uroda a ciało

Nasza uroda to również piękne ciało. Zadbajmy o nie. Pamiętajmy, że w okresie połogu powinnyśmy na siebie bardzo uważać, jednak po jego zakończeniu możemy poszukać odpowiednich zajęć ruchowych, na które z pomocą kogoś bliskiego wybierzemy się np. dwa razy w tygodniu. Będziemy lepiej wyglądać i lepiej się czuć na czym skorzysta cała nasza rodzina. Jeśli ciężko nam znaleźć czas, gdy ktoś zajmie się dzieckiem warto również poszukać zajęć dla mam z maluchami. W takim towarzystwie z pewnością poczujemy się komfortowo, zawrzemy nowe znajomości, a zależnie od profilu grupy możemy również zadbać o urodę.

Matka tez kobieta

Warto pamiętać, że urlop macierzyński kiedyś się kończy, a wówczas wrócimy do pracy, między ludzi, znajomych i z pewnością zdecydowanie lepiej będziemy się czuć jeśli będziemy dobrze wyglądać, emanować pewnością siebie i szczęściem. Dlatego koniecznie musimy o siebie zadbać równolegle do tego, jak będziemy troszczyć się o malucha. Z pewnością ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości i obowiązkach, znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązania, szczególnie jeśli zostajemy same z dzieckiem w domu. Jednak jest to możliwe i nam też się uda wcześniej czy później, bo całkowicie normalne jest to, że niektóre kobiety potrzebują nieco więcej czasu, aby dojść do pełnej równowagi i znów uwierzyć w siebie po wyzwaniu jakim była dla nich ciąża, a następnie macierzyństwo.

Niewielki budżet

W wielu przypadkach narodziny dziecka dodatkowo wywracają do góry nogami nasz budżet i najważniejsze staje się to czego potrzebuje dziecko. Często wtedy wybieramy tańsze kosmetyki. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze są one gorsze, trzeba je jedynie mądrze dobierać. Możemy również skorzystać z licznym naturalnych, domowych rozwiązań, które mogą skutecznie poprawić naszą urodę.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź