Buty dla dzieci – gdzie je kupować i jak wybierać?

0

Dziecięca stopa bardzo szybko rośnie i większość, szczególnie początkowych butów, nawet nie zdąży się zniszczyć i zostać znoszona. Jednak wybór odpowiedniego obuwia już dla najmłodszych ma ogromne znaczenie. Mają one wpływ na postawę ciała i rozwój motoryki. Powinny być wygodne i dopasowane do aktywności, jakie podejmuje dziecko zależnie od wieku. Wielu rodziców zastanawia się jednak jak je wybierać i na co zwracać uwagę.

Dobre Buty dla maluchów

Wybierając buty dla malucha musimy mieć na uwadze, że dopiero uczy się chodzić. W tym czasie buty powinny zapewniać bezpieczeństwo i być antypoślizgowe, jednak nie mogą w żaden sposób ograniczać ruchów. Możesz więc wybrać elastyczne buty dla dzieci i maluchów. Buty dziecięce barefoot, które spełnią oczekiwania zarówno zatroskanych i wymagających rodziców, jak i samych dzieci, które będą je nosić, a ich stopy będą w końcu wolne! W tym wieku dziecko szczególnie nie powinno donaszać butów po starszych kuzynach czy rodzeństwie, bo właśnie własne będą odpowiednio dopasowane do kształtu stopy, co będzie miało wpływ na ich przyszłość.

Super buty dla dziecka i nastolatka?

Jednak w miarę wzrostu dziecka, jego stopa również będzie wymagać nowych butów. Zwykle jedne nie są noszone dłużej niż jeden sezon, bo jednak stopa jest coraz większa. Przynajmniej do pewnego momentu. Warto zwrócić uwagę, żeby były to buty wygodne, dopasowane do aktywności, jeśli dziecko uprawia jakiś sport, to zwykle musi mieć nawet więcej niż jedną parę butów, bo inne będą potrzebne do chodzenia na co dzień, a inne do danej dyscypliny. W przypadku dziewczynek odradza się zbyt szybkie noszenie koturn i obcasów, gdyż mogą prowadzić do urazów, a nawet w przyszłości do problemów z kręgosłupem. Oczywiście nie chodzi tu o niski jednocentymetrowy obcas w lakierkach, jednak wszelkie wyższe, powinny już wzmagać naszą czujność jako rodziców.

Buty dziecięce mają mnóstwo wariantów, więc z łatwością dopasujemy je również do oczekiwań i gustu dziecka i naszego – choć to kto będzie decydował, również zależy tu od wieku. Z pewnością warto jednak stawiać na wysokiej jakości, dobrze profilowane produkty, które będą zdrowe dla naszych dzieci.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź