Bezpieczne łóżko piętrowe dzięki wytrzymałej siatce ochronnej

0

Łóżko piętrowe jest sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Najczęściej taki mebel pojawia się w pokoju dziecięcym. Warto go zabezpieczyć, by nie spowodować zagrożenia dla maluchów. Doskonałym wyborem jest specjalna siatka ochronna.

Dlaczego warto postawić na siatkę na łóżko piętrowe?

Siatka na łóżko piętrowe sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy z mebla korzystają małe dzieci. Czasem w trakcie zabawy czy wiercenia się w nocy może bowiem dojść do przypadkowego upadku z wysokości nawet 2 metrów. Zastosowanie siatki zwiększa bezpieczeństwo maluchów. Takie zabezpieczenie może być używane aż do ukończenia przez nich wieku nastoletniego. To uniwersalne produkty, które pojawiają się też na schodach czy antresolach.

Z czego tworzy się siatki na łóżko piętrowe?

Siatki na łóżko piętrowe nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego wykonuje się je przede wszystkim z polipropylenu. Z tego materiału powstają wyroby miękkie i lekkie. Można rozwiesić je nad barierką łóżka piętrowego i stabilnie przymocować z wykorzystaniem specjalnych elementów montażowych umieszczonych na krawędziach.

Polipropylen jest materiałem bardzo wytrzymałym. Siatka zamontowana na łóżku będzie z powodzeniem pełnić swoje zadanie przez kolejne lata. Wystarczy zakupić ją raz, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci aż do momentu zmiany łóżka piętrowego na dwa osobne meble.

białe łóżko piętrowe z barierką

Siatki na łóżko piętrowe tworzone na wymiar

Zazwyczaj producenci łóżek piętrowych nie dołączają do zestawu dodatkowych zabezpieczeń. Konieczne jest więc wykonanie siatki zabezpieczającej na wymiar. Warto wymierzyć przestrzeń, w której ma znaleźć się zabezpieczenie. Istnieje opcja zamontowania go z jednej strony na meblu, a z drugiej – na ścianie lub suficie. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się łóżko oraz jak wysokie jest pomieszczenie.

Siatki na łóżko piętrowe na wymiar można wykończyć po bokach tak, by możliwe było ich łatwe zamontowanie. Stabilność mocowania wpływa bezpośrednio na skuteczność zabezpieczenia, dlatego warto zadbać o tę kwestię. Jest ona ważniejsza nawet niż wygląd siatki – mówi specjalista z firmy Symar produkującej siatki zabezpieczające na wymiar o wielu zastosowaniach.

Pomiary można przeprowadzić samodzielnie lub poprosić o pomoc specjalistów. Ważne, by były one dokładne.

Estetyczne siatki na łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe z siatką wciąż może prezentować się bardzo estetycznie. Najczęściej do stworzenia tego typu zabezpieczeń wykorzystuje się bardzo cienkie linki z polipropylenu. Z daleka są one zupełnie niewidoczne. Nie tworzą też przytłaczającego efektu dla użytkownika górnego łóżka. Zapewniają przejrzystość, są estetyczne i pozwalają na wykorzystanie nawet w minimalistycznych aranżacjach.

Siatki na łóżko piętrowe są dostępne w różnych kolorach, o odmiennych wielkościach oczek. Wybór odpowiedniego produktu powinien bazować na dokładnych ustaleniach z klientem oraz potrzeb użytkowników mebla. Takie siatki powstają na zamówienie, dlatego mogą być one idealnie dopasowane do danego wnętrza.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź